Villa Kotakallio poreammeella ja rantasaunalla
Kesän varatut viikot: 20 - 35 ja 37 - 38
Kevään varatut viikonloput viikoilla 16, 18 ja 19
+++
Villa Kotakallio vuokralle Hämeenlinnan Rengosta, alle tunnin etäisyydellä kehä III:lta. Hyvä tie Tervakoskelta 15 km. Tästä rinnemökistä on hienot maisemat puhdasvetiselle Valajärvelle.
Rantasaunan terassille on asennettu 2023 uusi 6-hengen poreamme Wellis Malaga. Poreammeessa on kaksi voimakasta hierontapumppua, tunnelmalliset LED valot ja integroidit bluetooth kaiuttimet. Kelpaa siin naatiskella ja katsella järvimaisemaa! Poreamme on aina lämmin ja heti valmis käyttöön.
Päämökki:
2 mh, oh, avokeittiö, suihku/wc ja iso lasikuisti, 65 m2. Keittiön ja suihkuun hanoihin tulee pesuja varten lämmin järvivesi.
Mökin lähellä (50 m) on kaivo, josta saa juomaveden.
Keittiössä runsaasti astioita ja ruoanlaittovälineitä sekä kiertoilmauuni, liesitaso, kahvin- ja vedenkeitin, leivänpaahdin. Lämmitys ilmalämpöpumpulla ja seinäpattereilla sekä takalla. Kaasugrilli terassilla.
Mökin ulkopuolella kompostoiva ulko wc ja sisällä uusi polttava WC Cinderella Comfort. Lämminvesivaraaja ja suihkukaappi.
Makuuhuone 1, päämökki:
Aikuisten kokoinen kerrossänky. Nukkumapaikkoja 2. Pinnat remontoitu lattiasta kattoon 2023.
Makuuhuone 2, päämökki:
Paksut jousipatjat lattialla. Nukkumapaikkoja 2. Pinnat remontoitu lattiasta kattoon 2023.
Tupa, päämökki: Sohva. Ehkä tässäkin voi hätätapauksessa 1 henkilö nukkua.
Saunamökki:
Aikuisten kokoinen kerrossänky, jossa alapeti on leveä ja yläpeti normaalin levyinen. Nukkumapaikkoja 3.
Rantasauna:
7 m2 pukuhuone/makuuhuone ja 7 m2 IKI-kiukaan miellyttävillä löylyillä varustettu sauna. Hanasta tulee järvivesi, jolla hoituu pesut saunassa. Laiturin päässä vettä on yleensä aikuisen rintaan asti ja muutaman metrin päässä ei enää ylety pohjaan. Lapsille on tehty 2023 uusi hiekkaranta.
Rannassa on pieni soutuvene sähkömoottorilla varustettuna.
Mökistä ja saunan terassilta aukeaa upea järvimaisema järvelle.
Kesän 2025 hinnat (Vuokrataan vain täysiä viikkoja keskellä kesää):
Viikot 23-32: 1050 EUR
Juhannusviikko 25: 1550 EUR
Muut viikot: 700 EUR
Viikonloppu: (Pe-Su) 480 Eur
Arkipäivinä 1 yö 250 EUR
Lisäpäivät vkl tai arkipäivän yhteyteen +75 Eur
Kaikkiin hintoihin sisältyy poreammeen käyttö.
Varauksesi astuu voimaan, kun varausmaksu 200 Eur on maksettu.
Loppusumma maksetaan ennen varauksen alkua.
Maksut: Mobilepay tai pankkisiirtona.
Mökillä on halkoja saunaan ja takkoihin.
Talviaikana (noin marraskuun alusta huhtikuun puoliväliin) ei ole juoksevaa vettä käytössä vaan käyttövesi vesi on kannettava järvestä. Poreamme on lämpimänä silloinkin.
Viikkovuokrauksen vaihtopäivä on sunnuntai. Mökin vastaanotto klo 15 ja luovutus klo 12. Mökille otetaan mukaan omat petivaatteet ja pyyhkeet.
Hintaan ei kuulu siivousta. Vuoraajan on jätettavä mökki yhtä siistiin kuntoon kuin tullessa.
Lemmikit on sallittu.