29 988 €43,5 m²

Keimolankaarre 9, Keimolanmäki, Vantaa2H+KT

Velaton hinta
29 988 €
Asuinpinta-ala
43,5 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 8
Rakennusvuosi
2016
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keimolanmäki
Kaupunki
Vantaa

Tämä 43,5 m²:n kaksio tarjoaa yllättävän paljon toimivuutta ja säilytystilaa. Asunto sijaitsee hissitalon kolmannessa kerroksessa ja on heti muuttovalmis.

Keittiössä on runkaasti kaappi- ja laskutilaa, mikä tekee arjesta sujuvaa myös pienemmässä kodissa. Avara keittotila ja olohuone avautuvat isolle, koko asunnon levyiselle lasitetulle parvekkeelle, joka toimii käytännöllisenä lisätilana.

Makuuhuoneessa on kaksi sisäänkäyntiä, mikä lisää pohjan muunneltavuutta ja asumismukavuutta. Arkea helpottaa myös erillinen vaatehuone, joka tarjoaa poikkeuksellisen hyvät säilytystilat tämän kokoiseen asuntoon.

Vuonna 2016 valmistuneessa taloyhtiössä on mm. hissi, talosauna ja pesutilat. Keimolanmäki on rauhallinen ja luonnonläheinen alue, josta on sujuvat yhteydet Kivistön palveluihin ja junalle.

Heti vapaa koti, joka sopii erinomaisesti yksinasuvalle tai pariskunnalle, joka arvostaa toimivaa pohjaratkaisua ja säilytystilaa.

Viihtyisä kerrostalokohde Keimolanmäessä Hämeenlinnanväylän kupeessa noin kolmen kilometrin päässä Kehä III:sta pohjoiseen. Aaltoileva talonmuoto, jonka kaikissa asunnoissa on lasitetut parvekkeet. Lattiapinnat ovat lautalaminaattia ja kosteissa tiloissa on laatoitus. Lisäksi kylpyhuoneessa on lattialämmitys. Kaikissa ikkunoissa on sälekaihtimet.

Talosauna vilvoittelutiloineen sijaitsee kahdeksannessa kerroksessa. Asuntosäätiön viereisen yhtiön kanssa yhteiskäytössä olevat pesula ja kerhohuone sijaitsevat C- ja D-portaissa. Alueella on jätteiden syväkeräysjärjestelmä.

Lähellä on päiväkoti, koulu, Pikku-Keimolan puisto ja Isosuon luonnonsuojelualue. Juna-asema ison tien toisella puolella Kivistössä, jossa mm. kauppakeskus.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Keimolanmäki
Kerros
3 / 8
Asuinpinta-ala
43,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+KT
Huoneita
2

Velaton hinta
29 987,80 €
Myyntihinta
29 987,80 €
Neliöhinta
689,37 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 24507,00 €, Indeksikorotus: 5480,80 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 29987,80 €.
Käyttövastike
613,01 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Keimolankaarre 9
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2016
Rakennusvuoden lisätiedot
2016
Kerroksia
8