Valoa ja modernia ilmettä huokuva 27. kerroksen kulmahuoneisto suositusta REDin Majakasta, joka tarjoaa toimivaa kaupunkiasumista parhaillaan!
KOHTEESTA ON HYVÄKSYTTY EHDOLLINEN OSTOTARJOUS. MYYJÄ ON PIDÄTTÄNYT OIKEUDEN JATKAA MARKKINOINTIA SEKÄ VASTAANOTTAA JA HYVÄKSYÄ MUITA TARJOUKSIA.
* Poikkeuksellisen upeat näkymät etelään ja länteen. Suurten ikkunoiden ansiosta huoneistoon tulee mukavasti valoa ja koti tuntuu erittäin avaralta.
* Kulmahuoneisto, jonka pohjaratkaisu sopii moneen eri elämänvaiheeseen (kolme makuuhuonetta ja kaksi kylpyhuonetta/vessaa)
* Yhteisöllinen taloyhtiö, jossa naapurit oikeasti tuntevat toisensa
* Sijainti suositulla Kalasataman alueella MEREN äärellä
Huoneistosta löytyy jopa kolme tilavaa makuuhuonetta, avara olohuone, viherhuone sekä vaaleanharmaa keittiö ruokailutiloineen. Keittiö huokuu tyylikkyyttä ja sieltä löytyy sopivasti kaappi- ja laskutilaa sekä modernit kodinkoneet. Olohuoneessa on hyvin tilaa oleskeluun ja sen yhteydessä oleva viherhuone toimii olohuoneen jatkeena.
Asunnosta löytyy saunallinen kylpyhuone kahdella suihkulla ja wc:llä varustettuna sekä myös toinen kylpyhuone, joka on päämakuuhuoneen yhteydessä. Molemmat tilat on tyylikkäästi laatoitettu ja toisessa kylpyhuoneessa on tilaa myös pesutornille. Päämakuuhuoneesta löydät myös tilavan vaatehuoneen. Säilytystilaa asunnossa on runsaasti kaapistoissa ja eteisessä.
Asunnosta löytyy kesäaikaan kaukokylmä; lattiaviilennys sekä ilmanvaihdon tuloilman viilennys. Eteisen älypaneelista voit mm. avata oven vieraille tai tilata hissin suoraan kotiovelle.
Asunto Oy Helsingin REDin Majakka on valmistunut vuonna 2019, se sijaitsee omalla tontilla ja käsittää yhteensä 282 kpl asuinhuoneistoja.
Rakennuksen 33. kerroksessa sijaitsee kaksi saunatilaa (toisen yhteydessä on palju sekä terassitila, jotka ovat käytettävissä saunavuoron aikana), kattoterassi, kesäkeittiö, klubi-/juhlatila sekä klubi- ja kokoustila.
Rakennuksen 5. kerroksessa sijaitsee kolme saunaa, pesula, kuivaushuoneet, juuri remontoitu kaksikerroksinen kuntosali, jätehuone, ulkoiluvälinevarastot, lastenvaunu- ja apuvälinevarastot, pieni klubitila sekä vehreä pihakansi. Pyöränsäilytystilat sekä yhtiön muut huoltotilat ovat myös loistavat ja helpottavat arkea.
Kauppakeskus Rediin pääset suoraan hissillä, josta löydät erittäin kattavat palvelut. Metroasemalle pääsee myös suoraan hissillä ja lähistöltä menee n. 20 bussilinjaa jokaiseen ilmansuuntaan sekä City-pyörätelineet löytyvät Redin katutasolta. Alueen palvelut ja julkisen liikenteen kulkuyhteydet ovat siis mitä loistavimmat. Autoileville asukkaille on varattu mahdollisuus vuokrata autopaikkoja parkkihallista, jonne pääsee tottakai myös suoraan hissillä.
Alueen luonnonläheisyyden lisäksi plussana ovat loistavat ulkoilumahdollisuudet Mustikkamaalla sekä Korkeasaaressa.
Asuntoa esitellään yksityisnäytöin. Olethan yhteydessä, niin varataan sinulle sopiva näyttöaika.
Tervetuloa Majakkaan!
INNO ILONEN | LKV, LVV, Kaupanvahvistaja
050 439 2626 | inno@neliotliikkuu.fi
IG @inno.ilonen
Iloista kiinteistönvälitystä nimen mukaisesti.
Service also in English.