Naruskantie 152 b 98960 Naruska
Talo kauniilla paikalla Naruskajoen törmällä josta aukeaa näkymä Karhutunturille.
Talo on peruskorjattu maalaistalo, jonka seinät ovat jykevää piilutettua hirttä. Talon alakerrassa on makuuhuone, keittiö, iso avara pirtti, sähkösauna, wc ja suihkutila. Yläkerrassa on makuuhuone. Pihapiirissä on hirsiaitta, rantasauna ja rantamaja ja kaksi tulistelupaikkaa.
Päärakennuksessa on yöpymismahdollisuudet 4- 6 henkilölle ja pihan hirsiaitassa kahdelle henkilölle. Vieraat tuovat omat lakanat.
Varustelu: Pirtissä kolme petiä, tv, radio, leivinuuni. Keittiössä sähköhella, mikroaaltouuni, puuhella, jääkaappipakastin, kahvinkeitin, täydellinen astiasto isommallekin porukalle. Makuuhuoneessa parisänky, tv, vaatekaappi.
Muuta: sähkölämmitys, ilmalämpöpumppu ja leivinuuni.
Kalastus, metsästys, retkeily.
Kalastamaan pääsee heti talon rannasta. Naruskajoen kalasto: harjus, taimen, hauki, siika, ahven, made. Naruskan osakaskunta myy lupia joen alajuoksulle. Yli-Kemin kalatalousalueen yhteisluvalla voi kalastaa koko joella.
Valtion- ja Sallan yhteismetsän maille voi ostaa metsästyslupia netin kautta.
Hienot retkeilymahdollisuudet Naruskan ja Tuntsan tunturialueilla. Hyviä retkikohteita ovat Karhutunturi, Kullaojan putous, Haltia-ja Saukkojärven alue, Kuskoivatunturi Tuntsan erämaa-alueella. Paikka sopii hyvin omatoimimatkailijoille ja retkeiliöille.