Huipputarjous! Nauti idyllisestä kaksikerroksisesta hirsimökistä kauniin luonnon ympäröimänä
Vuokrataan keväästä kesän yli tai pidemmäksi aikaa.
Kauniissa maisemissa Raaseporin Tenholassa sijaitseva perinteinen kaksikerroksinen kuivanmaan 100m2 hirsimökki!
Lähin järvialue vain1km päässä!
HUOMIO: yhteydenotot vain puhelimitse! Kirjoita ensin lyhyt kuvaus itsestäsi ja toiveistasi tekstiviestillä. Kirjoita viestiin etu ja sukunimesi. Vastaan takaisin mahdollisimman pian ja voimme neuvotella puhelimitse.
Yleinen, mutta rauhallinen, luonnonkaunis ja kirkasvetinen ranta/järvi vain 1 km päässä kohteesta, jossa on upeita kallioita, grillikatos laavuineen, myös luontopolku löytyy liikunnasta pitäville.
Kaksi isoa makuuhuonetta ja yksi pienempi makuutila kahdelle. Kodinkoneet laadukkaita, sekä sisätilat kaikinpuolin siistissä kunnossa. Ehdottomana plussana on myös iso 55 tuumainen nettitelevisio, toimii reitittimellä, jonka nettiyhteys toimii hyvin/kohtalaisesti riippuen ilmoista. Mökille asennettu GSM signaalia vahvistava antenni, mutta tulee huomioida signaalin vaihtelevuus, tukiasemat ovat kaukana,joten ei takeita puhelin yhteyksistä. Ulkona parempi kuuluvuus. Reitittimen salasanalla voi kytkeä wifiyhteyden puhelimeen ja watsappiin.
Mökissä on tilava sauna, jonka ikkunasta avautuu kaunis metsämaisema, sekä pesuhuone, jossa on kuumavesipata. Suojaisa kuisti, jossa pöydät, tuolit ja kaasugrilli tuovat lisää viihtyvyyttä.
Ei juoksevaa vettä, mutta porakaivo sähköpumppuineen aivan mökin vieressä. Vedentuloa ei ole kytketty sisälle asti, mutta veden käyttö on kuitenkin kätevää mökki olosuhteissa. Veden saa porakaivosta letkulla tai kantamalla ämpereillä muutaman metrin päämökin pesuhuoneeseen asti kuumavesipataan ja siitä kätevästi kanistereihin keittiöön. Vesi pesukäyttöön. Juomaveden voi tuoda mukanaan ja täyttää hanalliseen kanisteriin.
Komposti wc, joka sijaitsee päämökin lisäosassa saunan ja pesuhuoneen viereisessä eteisessä.
Vuokralaisen huomioitava sopiiko kohde pienille lapsille tai lemmikeille, sillä piha- alue osittain kallioinen. Sekä mökin läheltä kulkee pieni hiekkatie kauemmaksi naapuritontille, mutta liikenne on vähäistä.
Lemmikit sallittu!
Vuokrasopimuksen teko kirjallisesti. LUOTETTAVILLE vuokralaisille!
Vuokranmaksuun ei hyväksytä käteistä. Kummankin osapuolen sopimuksen laillisuuden turvaamiseksi vain tilisiirto käy.
Piha kauniin metsämäinen, sekä viehättävä näkymä avautuu kauemmaksi rinteille. Aurinkokin paistaa kivasti. Omaa rauhaa riittävästi, runsas puusto suojaa naapureilta, vain yksi talo kauempana toisella puolella, jota ei helposti näy.
Lähimmät palvelut vain noin 6 km päässä. Esim. S market, K rauta.
Laskettelukeskus 25 minuutin ajomatkan päässä, sekä uimahalli lähiseudulla. Hiihtolatujakin varmasti löytyy lähettyviltä.
KEVÄT ja KESÄ ja TALVIAJAN HINNAT:
Kevät(huhtikuusta/toukokuusta) alkaen ja kesänajan hinta syyskuun loppuun: 680e/kk, eli vuokrataan mieluiten 3-4 kk sopimuksella lämpimän vuoden ajan.
Pidempiaikainen vuokraus esim. 7 kk sopimuksella hinta 530e/kk.
Huomio: mökillä on 10 kpl polttopuusäkkejä valmiina ja nämä sisältyvät vuokrakauden alkamisen hintaan.
Pikäaikaisessa sopimuksessa: Sähkösopimuksen vuokralainen siirtää omiin nimiinsä sopimuksen ajaksi (helppo toimenpide, soitto sähköyhtiöön). Polttopuut ja aurauksen vuokralainen kustantaa itse, mutta omistaja auttaa niiden asioiden hoidossa. Luotettava yritys kuljettaa haluamanne määrän polttopuusäkkejä pihalle.
Säävaraus huomioitava, noin 10-20 asteen pakkasessa voi sisällä olla viileää tai hieman kylmä. Mutta erinlaisilla lämmittimillä voi ylläpitää kelvollista lämpotilaa. Sopii erähenkisille ja sellaisille jotka tykkäävät perinteisestä mökkielämästä, puuhailla, lämmittää tulipesiä ja kuumavesipataa, myös keittiön tiskivedeksi.
Mökille asennettu ilmalämpöpumppu!!
Lisäksi: liikuteltavat öljy-sähköpatterit! Sekä lämpöpuhaltimia 3 kpl. Kamina. On kuitenkin huomioitava talviaikaan, että ison mökin lämmitykseen voi kulua hieman aikaa 1-2 vrk.
Loppusiivouksesta vuokralaisten huolehdittava itse.
Ota yhteyttä pikapuolin ja tule nauttimaan ihanasta mökki-idyllistä!