260 m²

88 หมู่ 4 Kamala, Kathu District, Phuket, Kamala Regent Resort, Phuket4h + k + p

Uutta! Tutustu alueen palveluihin kartalla

Uuden karttaominaisuuden avulla voit helposti tutkia kohteen ympäristöä ja alueen palveluita. Kartalta löydät muun muassa julkisen liikenteen, terveyspalvelut sekä koulut ja päiväkodit.

Thaimaan Talo Pool Villa Phuketissa

Talo sijaitsee 10min kävelymatkan päässä suositusta Kamala Beach aurinkorannasta. Matka rannalle on alue täynnä ravintoloita, vaate- ym ruokatavarakauppoja, kaikkea kiinnostavaa.

Kamala Beach on paikkana ihanteellinen ja turvallinen, 1/2 tunnin matka päässä Phuketin kansainväliseltä kentältä etelään, jonne on mainiot yhteydet suoraan Helsingistä tai tunnin pyrähdys Bangkok:in Suvarnabhumilta lentokentältä.

Jos joku luulee ns.(Bangkok:in kentän lähellä sijaitsevien) lomapaikkojen olevan (vain paritunnin) ajomatkan päässä, on väärässä, Bangkok:in ja siitä etelään lähtevien teiden liikenne on täysin kaoottinen, vaarallinen ja todellinen matka-aika on varmasti vähintääkin 2-3 kertainen !

Tällä Kamala Regent vartioidulla aluella vietät rentouttavan täydellisen loman 1 viikosta 10päivään tai 2 viikkoon, ihan miten työaikataulullesi sopii ! Edulllisa lentoja Helsinki-Bangkok ja siitä Phuketiin (n.1h) on saatavana (n.750 - 900€ meno-paluu) vaikka kuinka paljon. Mukava loma-aika voi olla vaikka lähtö torstaina tai perjantaina, paluu seuraavan viikon sunnuntaina. Näin käytät tehokkaasti kaksi viikonloppua, etkä ole sidottu seuramatkojen aikatauluihin (9 yötä perillä on jo kiva loma-aika !). Jos asunto on mennessä tai tullessa varattuna 1-2 yötä, voit vuokrata Kamala Regentistä huoneita n. 25€/vrk hintaan katso kuvat (Resort Rooms)

Omassa (Pool Villassa) sinun ei tarvitse jonottaa lentokenttäkuljetuksien kammottavan pitkiä ja tuskaisia bussimatkoja (Kamala Regentin omalla autolla nouto ja haku n.10-12€/suunta/perhe !), et jonota aamiaiselle, WC:hen, uima-altaalla sinua ei kukaan häiritse. Kamala Regentin sydämellinen ilmapiiri ja henkilöstö takaavat rentouttavan, ihan rauhallisen loman.

Talossa on kaikki mukavuudet ja oma uima-allas, jossa lapset voivat temmeltää aamusta iltaan. Talo sisältää mm seuraavaa varustusta: 3kpl isoa makuuhuonetta parivuoteella, 3kpl WC:tä suihkuineen, keittiö, ruokailutila ja iso olohuone, kattokirjasto (= mainio lasten leikki ja nukkumapaikka) kaikissa tiloissa on huonekohtainen jäähdytys. Lisäksi aivan ihanan rauhallinen kattoterassi, jossa ruokailuryhmä, aurinkotuolit, aurinkokatos ym ym. Omaa rauhaa ja laatua.

Asunto on varustettuna täydellisesti mm astian- ja pyykinpesukone, hella, uuni, mikro, kahvinkeitin, astiat, jääkaappi ja pakastin, astiat, CD/DVD 32 tuuman taulu-TV ym ym Mahdollisuus myös internet yhteyteen erilliskustannuksella.

Kaikki palvelut ja nähtävyydet max. 1/2 tunnin päässä. Talosta 300m päässä pääkadulla on auto, scootteri ja prätkä (Esim. Harley Davidson !) vuokraamot, matkatoimistoja, 7/11 (SevenEleven) oikein edullisia Supermarketteja ym ym

Itsensä hemmotteluun kannattaa täällä panostaa, Phuket on täynnä toinen toistaan parempia hierontapaikkoja mm Thai, jalka, öljy, yrtti, kasvo ym hieronnat maksavat 300 Bath (6€) / 1 tunti, manikyyri ja pedikyyri 200 Bath (4€), miesten hiustenleikkuu 150-200 Bath (3-4€), naisten kampaamoreissu leikkuulla, värjäyksellä, ym ym on n.1500 Bath (30€). Kannattaa panostaa hieman myös itseensä.

Phuketissa voit, golfata, vuokrata LongTail boatin kuljettajalla ja huristella 4-5 tunniksi snorklaamaan (hinta 20-25€/henkilö, sisältää maskit, snorkkelit, räpylät. Kuljettajalle voit vihjaista mitä ruokaa esim hedelmiä, virvokkeita, olutta haluat ja hän täyttää jääboxin tuotteilla ! Olut 50 Bath = 1€, hedelmien maksu (omantunnon mukaan) ), vuokrata vesijettejä, veneitä, laivamatkoilla James Bond tai PhiPhi saarelle rahallisesti isoilla laivoilla tai (Fast Boatilla) merenpäällä liitäen, veneissä on 3kpl 300 hevosvoimaista perämoottoria - meno on vähintäänkin (raikasta) ! Voit meloa kanootilla ohjatusti ja turvallisesti saarenkupeissa tai kallioluolissa, vierailla vuoreenkylkeen rakennetussa Muslimikalastajakylässä nauttimassa koko skaalan aterian meren antimista (n.6€) tai sitten nautit vain yhdestä maailman kauneimmasta luonnosta.

Phuket on shoppaajan paratiisi, tosin kyllä harkitut ostotsetkin kannattavat. Patong Beach:in ostos- ja illan viettopaikat ovat 7km päässä Kamalalta etelään, TukTukilla n.8€ suunta. Voit omillakin ajoneuvvoilla kulkea turvallisesti (jos kuljette Scootterilla, ei etu tai takakorissa saa olla arvokasta näkyvillä vaan jaloissa tai penkinalusboxissa ! Liikennevaloissa on joskus tavaraa näpistelty). Patongilta löytyy aivan kaikkea, kauppoja on vierivieressä kilometritolkulla, täällä saat kokeilla (kauppamiehen/naisentaitojasi) ! Jos tavaranippusi hintapyynti on vaikka esim 3000 Bath (60€) on ehdotettava 1000 Bathin kauppahintaa, siitä väliltä yhteisymmärrys löytyy kun sitkeästi laskimeen lukuja näppäilet. Tietysti hiljaa pois kävely saa kauppiaaseen vipinää ja samalla laskimeen mukavampia lukuja sitten 25m päässä.

Phuket Town:ista (17km n.20min ajomatka, on liian pitkä TukTuk:ille)löytyy isoja ostoskeskuksia, supemarketteja ym joissa on todella halpaa. Optiikka kaupungin virallisissa kaupoissa on n.-50-70% halvempaa verrattuna Suomen hintatasoon. Valikoimaa on pilvinpimein ja asiantunteva ystävällinen sekä rehellinen henkilökunta palvelee sinua. Liikkeistä löytyy myös elektroniikkaa, kameroita ym todella kilpailukykyiseen hintaan.

Seuraavat esittelyt

Ei sovittuja esittelyitä. Ota yhteyttä kohteen ilmoittajaan sopiaksesi esittelystä.

Perustiedot

Kaupunginosa
Kamala Regent Resort
Kohdenumero
22696753
Loma-asunnon tyyppi
Lomahuoneisto
Asuinpinta-ala
260 m²
Huoneiston kokoonpano
4h + k + p
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan
Keittiö
Keittiö
Keittiön varusteet
Sähköliesi, Kaasuliesi, Jääkaappi, Pakastin, Tilaa isolle ruokapöydälle, Kivitasot, Astianpesukone
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Pesukone, Kuivausrumpu, Laattalattia, Peilikaappi, Laattaseinä, Erillinen WC
Vuokrataan kalustettuna
Kyllä
Makuuhuoneita
4
Henkilömäärä
12
Tietoliikennepalvelut
4G, voi ostaa kortin wifi-reitittimeen. esim. 15€/2vko

Hinta

Vuokra/kk
Viikkovuokra (alkaen)
500 € / viikko
Vuokra-aika
Määräaikainen

Muut maksut

Sähkömaksu
Sisältyy vuokraan

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Lomahuoneisto
Harrastusmahdollisuudet
Kuntosali lähellä, 2kpl
Liikenneyhteydet
Maksuton pysäköinti
Etäisyys satamaan (m)
800
Etäisyys ravintolaan (m)
30
Etäisyys kauppaan (m)
200
Etäisyys rantaan (m)
800

Tilat ja materiaalit

Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
parvi, varasänkyjä

Ota yhteyttä

Pasi Mäkinen

Mitä yhteydenottosi koskee?

Pasi Mäkinen

Ota yhteyttä

Mitä yhteydenottosi koskee?

Soita
Oikotien kohdeilmoituksessa ei välttämättä ole kaikkia tietoja kohteesta, varmista tiedot kohteen virallisesta esitteestä.

Oikotie on osa Schibsted Marketplaces -konsernia. Schibsted News Media AB ja Schibsted ASA vastaavat tietojesi käsittelystä tällä sivustolla. Lue lisää