Hieno yksiö terassilla ja omalla pihalla. Rivitalotunnelmaa kerrostalossa!
Ihastuttava yksiö terassilla ja omalla pihalla on juuri valmistunut
halutulle ja viehättävälle alueelle Vantaan Hiekkaharjun Tarhurinpuistoon. Aivan kivenheiton päässä Tikkurilassa on Vantaan parhaat palvelut ja erinomaisten
kulkuyhteyksien ansiosta alueelta on myös helppo liikkua vaikkapa Helsingin keskustaan.
Tässä ihana koti, joka mahdollistaa helpon ja huolettoman asumisen.
- Vuokra 690€/kk
- Vakuus 1 kk vuokra
- Vesiennakkomaksu 20€/kk/hlö. Tasataan kulutuksen mukaan omasta mittarista.
- Vuokraan kuuluu Elisan 10 Mbit/s netti, johon voit tarvittaessa tilata lisänopeutta.
- Vuokrasopimus tehdään toistaiseksi voimassa olevana - ensimmäinen mahdollinen irtisanomisajan alkamispäivä on 12 kuukauden kuluttua vuokrasopimuksen alkamisesta.
- Vuokralainen voi irtisanoutua aikaisemminkin maksamalla 1 kk:n vuokran suuruisen irtisanomiskorvauksen vuokranantajalle.
- Vuokralainen tekee oman sähkösopimuksen ja ottaa kotivakuutuksen.
- Luottotiedot tarkistetaan
Tässä ihanassa kaksiossa on kaikki, mitä voi toivoa: hyvin varusteltu keittiötila, reilusti kaappitilaa, laadukkaat materiaalit. Asunnossa on kahden levyn keraaminen liesitaso, kalusteeseen upotettu erillisuuni, liesikupu ja astianpesukone sekä jääkaappi pakastinlokerolla. Vaaleat pinnat, lattiasta kattoon ulottuvat ikkunat sekä normaalia korkeampi 2.8 metrin huonekorkeus tuo avaruutta ja valoisuutta asuntoon. Terassi aukeaa n.pohjoiseen. Eteisessä oleva kaapisto tuo säilytystilaa asuntoon. Pohjaratkaisu on erittäin tehokas ja tekee asunnosta neliöitään tilavamman tuntuisen ja toimivan.
Vesikiertoinen lattialämmitys mahdollistaa rajattomat sisustusratkaisut, sillä erillisiä pattereita ei tarvita. Mukavuutena lämmöntalteenotolla varustettu koneellinen keskitetty tulo- ja poistoilmanvaihto, parkettilattia.
Lastenvaunuvarasto ja ulkoiluvälinevarastot sijaitsevat viereisen yhtiön 1.kerroksessa.
TARHURINPUISTO ASUINALUEENA:
° Hiekkaharjun juna-asemalle n. 650 metriä (kehä- ja pääradan pysäkki)
° 2 min junalla Tikkurilaan, josta löytyy Vantaan parhaat palvelut
° 24 min junalla Helsingin keskustaan
° Kattava lähipalveluiden valikoima (katso valokuvista palvelukartta)
° Äärimmäisen kattavat urheilumahdollisuudet: urheilukenttä, kuntosali, golfkenttä, tenniskeskus, uimahalli, jäähalli, jalkapallokenttä ym.
° Luonto lähellä: Upeat peltoaukeat, puistot ja puronvarsilehdot
Asunto Oy Vantaan Valmu tarjoaakin sinulle kodin, jossa on tilaa elää kotoisaa, mielekästä ja harmonista elämää.
Lähetä vapaamuotoinen vuokrahakemus sähköpostilla, jossa kerrot itsestäsi ja asunnon tarpeestasi.
Soita ja vuokraa tämä hieno asunto!
Igor Rokka
Toimitusjohtaja
Kiinteistönvälittäjä, LKV
i.rokka@finhome.fi
+358 44 243 78 43