770 € / kk38,5 m²

Pyörämäentie 6, Vätti, Turku2h + avok + p

Vuokra/kk
770 € / kk
Vapautuu
01.06.2026
Asuinpinta-ala
38,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 4
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Vätti
Kaupunki
Turku

Laadukas kaksio!

As Oy Turun Pyörämäen Puisto tarjoaa mahdollisuuden luonnonläheiseen asumiseen kaupungin sykkeen välittömässä läheisyydessä. Pyörämäen Puisto sijaitsee kätevän matkan päässä niin keskustan palveluista kuin julkisen liikenteen väylistäkin. Kauppatorille on matkaa alle 2 km. Vehreä alue mahdollistaa hyvät harraste- ja ulkoilumahdollisuudet. Omalle tontille puiston laidalle valmistunut Pyörämäen Puisto on huoletonta kerrostaloasumista ja hyviä ulkoilumahdollisuuksia arvostavan asukkaan unelma. Asunnossa on tasokkaat kodinkoneet : astianpesukone, jääkaappipakastin, induktioliesi sekä integroitu mikro. Asunnot on varustettu koneellisella tulo- ja poistoilmavaihdolla sekä lämmön talteenotolla. Asunnossa on koko huoneiston levyinen lasitettu parveke. Mahdollisuus vuokrata myös autopaikka.

Tämä koti sopii erinomaisesti esimerkiksi yksinasuvalle tai pariskunnalle, joka arvostaa rauhallista ympäristöä ja hyviä kulkuyhteyksiä.

Perustiedot

Kaupunginosa
Vätti
Kohdenumero
24450367
Kerros
2 / 4
Asuinpinta-ala
38,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2h + avok + p
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Vapautuu
01.06.2026
Keittiö
Avokeittiö
Keittiön varusteet
Halogeenivalot, Laminaattitasot, Astianpesukone, Integroidut koneet, Liesituuletin, Liesikupu, Induktioliesi, Jää-pakastinkaappi
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke, Iso parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Suihkuseinä, Pesukonevalmius, Peilikaappi, Allaskaappi, Laattalattia, Halogeenivalot, Laattaseinä, Lattialämmitys
Palvelut
Päiväkoti lähellä, Puisto lähellä, Koirapuisto lähellä
Muut ehdot
Tupakointi kielletty, Kotivakuutus vaaditaan
TV-palvelut
Kaapeli-TV (kuitu)
Tietoliikennepalvelut
Ilmainen DNA:n 10M:n laajakaistayhteys

Hinta

Vuokra/kk
770 € / kk
Vakuus
1 540 €

Vesimaksu
20 € / kk

Rakennusvuosi
2022
Kerroksia
4
Hissi
Kyllä
Ilmanvaihto
Koneellinen, lämmön talteenotolla
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, Sujuvat yhteydet omalla autolla

Yhteiset tilat
Kellarikomero, pyörävarasto ja väestösuoja