708 € / kk49 m²

Louhikatu 9 as, Keskusta, Kajaani2h+k

Vuokra/kk
708 € / kk
Vapautuu
Heti vapaa
Asuinpinta-ala
49 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 4
Rakennusvuosi
1960
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Kajaani

KAMPANJA: 300 € ALENNUS ENSIMMÄISESTÄ VUOKRASTA!

Edellyttää sopimuksen aloitusta viimeistään toukokuun aikana. Mikäli asunto vapautuu vasta kesäkuussa, kampanja hyödynnettävissä myös kesäkuussa alkavaan sopimukseen.

Kampanjan yhteydessä mahdollisuus vuokrata asunto myös ilman vakuutta. Vakuudeton sopimus edellyttää puhtaita luottotietoja. Kampanjasopimukseen sitouduttava vähintään vuodeksi.

Opiskelijat: 5 % pysyvä alennus kuukausivuokrasta! Mahdollisuus vuokrata asunto myös ilman vakuutta. Vakuudeton sopimus edellyttää puhtaita luottotietoja. Opiskelijakampanjasopimukseen sitouduttava vähintään vuodeksi. Kampanjat koskevat vain uusia sopimuksia, eikä niitä ole mahdollista yhdistää toisiinsa.

Louhikatu 9 sijaitsee Kajaanin keskustassa monipuolisten palveluiden äärellä. Lisäksi harrastusmahdollisuudet sekä Kajaanin ammattikorkeakoulu kävelymatkan päässä. Uuteen lähikauppaan K-Market Sammonkaareen matkaa 200 m.

Hissillinen talo, joka on peruskorjattu vuonna 2010. Hissi ei pysähdy jokaisessa kerroksessa, joten varmistathan tarvittaessa etukäteen, missä kerroksessa asunto sijaitsee. Asukkaiden käyttössä on pesutupa, sauna ja kuivaushuone. Vuokrattavana yksiöitä ja kaksioita. Autopaikkoja vuokrattavissa erikseen.

Vuokralaisella on mahdollisuus hankkia oma astianpesukone asuntoon, mikäli varaus astianpesukoneelle löytyy asunnosta. Lisätietoja saat vuokravälittäjältäsi. Huomioithan, että asunnossa mahdollisesti valmiiksi oleva tai kuvissa näkyvä astianpesukone ei kuulu asunnon varusteluun.

Vuokrasopimukset tehdään toistaiseksi voimassaolevaksi, 1 kk irtisanomisaika. Vakuus 250 € (luottotietomerkinnät voivat vaikuttaa vakuuden suuruuteen tai asunnon saantiin), vesimaksu 25 €/hlö/kk. Uusien asukkaiden vuokrasopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa, huoneistojen parvekkeilla ja piha-alueilla. Huomioittehan, ettei kiinteistö ole vielä täysin savuton. Lemmikit sallittu. Vuokralainen tekee oman sähkösopimuksen sekä sitoutuu ottamaan koti- ja vastuuvakuutuksen.

HUOM! Tiedoksi uusille asukkaille: Kiinteistöön on suunnitteilla parvekekorjauksia. Korjaustöiden aloitusajankohta alustavan suunnitelman mukaisesti aikaisintaan kesällä 2026. Alustava arvio korjaustöiden kokonaiskestosta on noin 3 kuukautta aloituksesta. Korjaustöiden aloitusaika, kokonaiskesto sekä tarkempi sisältö tarkentuvat suunnitelmien valmistuessa. Työt järjestetään niin, että niistä aiheutuu mahdollisimman vähän haittaa asumiselle. Kodissasi voi asua korjaustöiden ajan.

Oikeudet muutoksiin pidätetään.

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kerros
1 / 4
Asuinpinta-ala
49 m²
Kokonaispinta-ala
49 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+k
Huoneita
2
Vapautuu
Heti vapaa
Parveke
Ei
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Vuokra
Lemmikkieläimet sallittu
Kyllä
Muut ehdot
Lemmikit sallittu
Lisätiedot
Vuokralainen tekee oman sähkösopimuksen sekä sitoutuu ottamaan koti- ja vastuuvakuutuksen. Huoneiston omistaa: Olo Asunnot 4 Oy

Hinta

Vuokra/kk
708 € / kk
Vakuus
250 €

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
25,00 €/hlö/kk
Rahoitusmuoto
vapaarahoitteinen

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Louhikatu 9
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1960
Kerroksia
4
Hissi
Kyllä
Taloyhtiössä on sauna
Kyllä
Energiatodistus
Ei lain edellyttämää energiatodistusta
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
Yhteinen tila: Pesutupa.