896 € / kk59 m²

Laajavuorentie 6 A 7, Savela, Jyväskylä2h + kk

Vuokra/kk
896 € / kk
Asuinpinta-ala
59 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 4
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Savela
Kaupunki
Jyväskylä

Kaksi Savelassa

Tilava kaksio Savelan rauhallisella alueella – 2. kerros, lasitettu parveke! Valoisa ja viihtyisä kaksio muuttovalmiina Savelassa! Tämä asunto sijaitsee rauhallisella sisäpihan puolella, vain kivenheiton päässä kaupoista ja palveluista. Käytännöllinen pohjaratkaisu sisältää erillisen vaatehuoneen sekä lasitetun parvekkeen, joka tarjoaa lisää tilaa ympäri vuoden. Hyvä sijainti ja rauhallinen ympäristö tekevät tästä kodista loistavan valinnan!

Perustiedot

Kaupunginosa
Savela
Kohdenumero
24306381
Kerros
2 / 4
Asuinpinta-ala
59 m²
Huoneiston kokoonpano
2h + kk
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Mikäli vuokraat tämän asumisoikeusasunnon, vuokrasopimus voidaan tehdä määräaikaisena enintään kahdeksi vuodeksi. Määräaikaisuudesta huolimatta vuokralaisella on oikeus irtisanoa vuokrasopimus 3 kuukauden irtisanomisajalla.
Keittiö
Keittokomero
Lemmikkieläimet sallittu
Kyllä
Muut ehdot
Tupakointi kielletty, Kotivakuutus vaaditaan

Hinta

Vuokra/kk
896 € / kk
Vakuus
1 792 €
Lisätietoa vakuudesta
Kahden kuukauden vuokran suuruinen.
Vuokrauksen erityisehdot
Tässä asumisoikeusasunnossa on vuokrausmahdollisuus silloin, kun asumisoikeushakijoita ei ole. Mikäli vuokraat tämän asumisoikeusasunnon, vuokrasopimus voidaan tehdä määräaikaisena enintään kahdeksi vuodeksi. Määräaikaisuudesta huolimatta vuokralaisella on oikeus irtisanoa vuokrasopimus 3 kuukauden irtisanomisajalla. Mikäli asunnolle ei ole kahden vuoden määräaikaisen vuokrasopimuksen päättyessä kysyntää asumisoikeusasuntona, vuokrasopimusta voidaan jatkaa.
Vuokra-aika
Määräaikainen 1.3.2026 - 29.2.2028

Muut maksut

Vesimaksu
26 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Kiinteä vesimaksu.
Sähkömaksu
Vuokralainen tekee sähkösopimuksen
Muut kustannukset
Pysäköintipaikat Piha, Tolppapaikka: 22,00 €/kk Halli, Tolppapaikka: 35,00 €/kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kerroksia
4