725 € / kk31 m²

Pakkamestarinkatu 1, Pasila, Helsinki1h + k + wc

Vuokra/kk
725 € / kk
Vapautuu
Heti vapaa
Asuinpinta-ala
31 m²
Huoneita
1
Kerros
3 / 7
Rakennusvuosi
1974
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Pasila
Kaupunki
Helsinki

Yksiö puistomaisesta Itä-Pasilasta

Huom! Asunto on samalla myynnissä, joten sopii hyvin esim määräaikaisiin sopimuksiin.

Siisti remontoitu yksiö alkovella. Valoisa pieni keittiö vaaleilla kaapeilla ja kylpyhuone laatoitettu raikkailla valkoisilla laatoilla. Lattiat vaaleaa parkettia ja seinät valkeat. WC stä löytyy tila ja liitäntä pesukoneelle. Asuntoon on kuvien ottamisen jälkeen lisätty kaikkiin ikkunoihin sälekaihtimet.

Erittäin hyvien kulkuyhteyksien päässä, sillä vieressä ratikkapysäkit 7 ja 9. Juna-asemalle viiden minuutin kävely ja bussilinjoja Vantaalle, Länsi- ja Itä-Helsinkiin. Lähellä kaupunkia ja ulkoilumaastoja. Mäkelänrinteen uimahalli lyhyen kävelymatkan päässä. Lähikaupan ovelle noin 100 metriä. Monet koulut kävely tai lyhyen raitioyhteyden päässä.

Taloyhtiöstä löytyy sauna, pesula, uimahalli ja pieni kuntosali. Autohallista löytyy autopaikka 40 €/kk

Asunto on vapaana heti ja näytöt sopimuksen mukaan.

Vuokralaiselta vaaditaan laaja kotivakuutus ja vuokravakuus. Oma sähkösopimus.

Vuokralaisen luottotiedot pitää olla kunnossa.

Asunnossa ei saa tupakoida.

Lemmikit sopimuksen mukaan.

Jos asunto kiinnostaa niin lähetä minulle viestiä ja kerro hieman itsestäsi sekä tilanteestasi tai kysy asunnosta. Tämän jälkeen voimme sopia mahdollisesta näytöstä.

Perustiedot

Kaupunginosa
Pasila
Kohdenumero
24000902
Kerros
3 / 7
Asuinpinta-ala
31 m²
Kokonaispinta-ala
31 m²
Huoneiston kokoonpano
1h + k + wc
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Pintaremontoitu 2015 suurelta osin. Sälekaihtimet lisätty 2019
Vapautuu
Heti vapaa
Lisätietoa vapautumisesta
Asunto on vapaa
Keittiö
Keittiö
Keittiön varusteet
Laminaattitasot, Sähköliesi, Jääkaappi, Liesituuletin
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Pesukonevalmius, Peilikaappi, Laattalattia, Laattaseinä
Vuokrataan kalustettuna
Ei
Säilytystilat
Tilaa ulkoiluvälineille, Ullakkokomero, Säilytystilaa
Muut ehdot
Tupakointi kielletty, Kotivakuutus vaaditaan, Kotivakuutus vaaditaan. Kotieläimet sopimuksen mukaan

Hinta

Vuokra/kk
725 € / kk
Vakuus
1 450 €
Lisätietoa vakuudesta
Käteisvakuus, omavelkainen takuu tai sulkutili
Vuokrankorotusperusteet
Maksimissaan kuluttajaindeksi muutos viimeistä vuokrankorotuksesta +1%.
Vuokrauksen erityisehdot
Ei tupakointia, asukkaalta vaaditaan laaja kotivakuutus, kotieläimiä sovittava erikseen. Luottotiedot tarkastetaan.

Muut kustannukset
Taloyhtiöstä löytyy sauna, pesula, uimahalli ja pieni kuntosali. Autohallista löytyy autopaikka 40 € /kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Asemapäällikönkatu 2
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1974
Liikehuoneistojen lukumäärä
13
Kerroksia
7