830 € / kk31 m²

Plazankuja 5, Hermanni, Helsinki1H+KT

Vuokra/kk
830 € / kk
Asuinpinta-ala
31 m²
Huoneita
1
Kerros
3 / 7
Rakennusvuosi
2013
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Hermanni
Kaupunki
Helsinki

Kun vuokraat tämän kodin, sopimus on toistaiseksi voimassa oleva vuokrasopimus, jossa minimiasumisaika on vain 6 kk.

When you rent this home, the contract is an open-ended lease with a minimum stay of only 6 months.


Vuokrataan viihtyisä yksiö Sörnäisistä!

 

Tämä Lumo-koti sijaitsee aivan paraatipaikalla, vain pienen bussi- tai metromatkan päässä ydinkeskustasta. Helsingin keskustassa olet vaivattomasti noin kymmenessä minuutissa! Hermannin alue on rauhallinen ja uusi, mutta keskellä keskeisimpiä kulkureittejä. Löydät myös mukavia lenkkeilyalueita aivan vierestäsi, sillä Kalasataman ja Arabian rantamaisemat ovat vain pienen kävelymatkan päässä. Myös kauppakeskus REDI sijaitsee kävelyetäisyydellä.

Tämä Lumo-koti on valoisa yksiö lasitetulla parvekkeella hyvien kulkuyhteyksien äärellä Hermannissa. Kodin lattiassa tammilaminaatti ja seinät ovat maalatut. Keittiössä on valkoiset kaapinovet metallivetimillä, välitilan laatta on valkoinen ja työtasot harmaat, astianpesukone kuuluu varustukseen. Kylpyhuoneessa on harmaa laatta lattiassa ja valkoinen seinissä sekä pesukone mahdollisuus. 

Seinissä voi esiintyä normaaleja asumisen jälkiä. Kotia voi halutessaan maalata itse – me tarjoamme maalit ja tarvikkeet.

Vuokraa tämäkin koti verkkokaupastamme!

Plazankuja 5
Hermannissa hyvällä paikalla ja loistavien kulkuyhteyksien kainalossa on ryhdikkäitä ja moderneja kerrostaloja. Talo sijaitsee aivan paraatipaikalla, vain pienen bussi- tai metromatkan päässä ydinkeskustasta. Helsingin keskustassa olet vaivattomasti noin kymmenessä minuutissa! Hermannin alue on rauhallinen ja uusi, mutta keskellä keskeisimpiä kulkureittejä. Löydät myös mukavia lenkkeilyalueita aivan vierestäsi, sillä Kalasataman ja Arabian rantamaisemat ovat vain pienen kävelymatkan päässä.

Pihalla on leikkipaikka ja oleskelualue asukkaiden yhteiseen ajanviettoon. Asukkaiden yhteisessä käytössä on pesutupa kuivaushuoneineen, kerhohuone, talosauna sekä kuntosali. Autopaikkoja on sekä hallissa että sähköpisteellisinä avopaikkoina.
Lumo-asukkaana saat enemmän
Lumo-vuokrakodit tarjoavat turvallista ja ympäristöystävällistä asumista sekä parhaat asumisen palvelut.
Saat Lumo-palvelut ja Lumo-asukkaan edut käyttöösi My Lumo -palvelun kautta. Tutustu tarkemmin: lumo.fi/palvelut

Vuokraa nyt!

Helposti paras Lumo-koti: vuokravakuus 0 €, nopea netti sisältyy vuokraan, lemmikit tervetulleita, monipuoliset asukasedut ja lisäpalvelut. Tee siitä omasi!

Vuokraa tämä koti

Perustiedot

Sijainti
Plazankuja 5, 00580 Helsinki
Kaupunginosa
Hermanni
Kerros
3 / 7
Asuinpinta-ala
31 m²
Huoneiston kokoonpano
1H+KT
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa
Parveke
Kyllä
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Vuokra
Lemmikkieläimet sallittu
Kyllä
Palvelut
Lue lisää Lumo-palveluista: https://lumo.fi/palvelut/
Muut ehdot
Asunto on savuton. Tupakointi asunnossa ja parvekkeella/asuntopihalla on kielletty.
Lisätiedot
Lasitettu parveke, Alkovi, Lämmin irtainvarasto, Kylpyhuone + WC, Henkilölukuun perustuva vesimaksu, Astianpesukone, Savuton asunto, Vuokraan sisältyvä DNA laajakaista 50 Mbit/s

Hinta

Vuokra/kk
830 € / kk
Vuokra-aika
Toistaiseksi. Sopimuksen minimikesto 6kk

Muut maksut

Vesimaksu
27 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
hlö/kk
Muut kustannukset
Autopaikka- ja talon saunamaksut peritään erillisen hinnaston mukaisesti.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Plazankuja 5
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2013
Kerroksia
7
Hissi
Kyllä
Taloyhtiössä on sauna
Kyllä
Energialuokka
B
Energiatodistus
Kyllä
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
Pesutupa, Kerhohuone, Talosauna