777 € / kk29,5 m²

Koronakatu 1, Olari, Espoo1H+KT

Vuokra/kk
777 € / kk
Vapautuu
01.10.2026
Asuinpinta-ala
29,5 m²
Huoneita
1
Kerros
3 / 6
Rakennusvuosi
2021
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Olari
Kaupunki
Espoo

Kun vuokraat tämän kodin, sopimus on toistaiseksi voimassa oleva vuokrasopimus, jossa minimiasumisaika on vain 6 kk.


Vuokrataan valoisa yksiö Olarista palveluiden ja liikenneyhteyksien ääreltä!

Tämä viihtyisä Lumo-koti sijaitsee erinomaisella paikalla Olarissa, lähellä kattavia palveluita ja sujuvia kulkuyhteyksiä. Toimivapohjainen yksiö tarjoaa mukavat puitteet arkeen, ja suuret ikkunat tuovat asuntoon runsaasti luonnonvaloa. Lasitettu parveke avautuu rauhallisen sisäpihan suuntaan ja tarjoaa miellyttävää lisätilaa ympäri vuoden.

Vaaleassa keittiössä on kaikki tarpeellinen sujuvaan arkeen, kuten keraaminen liesitaso, kalusteuuni, astianpesukone, jääkaappipakastin sekä tilavaraus mikroaaltouunille. Tyylikäs tammilankkulaminaatti luo lämpimän ilmeen koko asuntoon. Kylpyhuone on laatoitettu ajattomin valkoisin ja harmaan sävyin, ja siellä on varaus sekä liitäntä pyykinpesukoneelle.

Sijainti on erinomainen aivan Olarin Prisman ja monipuolisten palveluiden läheisyydessä. Ison Omenan kattava palvelutarjonta sijaitsee vain noin 800 metrin päässä, ja bussiyhteydet Helsinkiin kulkevat aivan talon edestä. Luonnon ystäviä ilahduttaa läheinen Friisinkallion luonnonsuojelualue.

Vuokraa tämäkin koti verkkokaupastamme!

Koronakatu 1
Tämä näyttävä Koronakadulla sijaitseva viisiportainen kerrostalokokonaisuus rakentui vuonna 2021 erinomaiselle paikalle Olarin Prisman sekä metroaseman läheisyyteen. Kaksi porrasta talosta ovat Lumo-asuntoja ja kolme porrasta omistusasuntoja.

D-talon ylimmässä kerroksessa on kuntoilutila sekä saunaosastot upeine näkymineen ja kattoterassin kera. Pesutupa löytyy E portaasta. Yhteistilat ovat kaikkien talon asukkaiden yhteisessä käytössä. Talon sisäpihalta löytyy mukava asukkaiden yhteinen piha-alue leikki- ja oleskelualueineen. Pihakannen alla on autopaikkoja, joista 33 on Lumo-asunnoille varatut, ja lisäksi moottoripyörille on kaksi paikkaa.

Talo sijaitsee erinomaisten palvelujen ja kulkuyhteyksien syleilyssä. Aivan kotisi vierestä löydät esimerkiksi Olarin Prisman ja lisäksi linja-autot Helsinkiin kulkevat talon edestä. Matkaa Ison Omenan laajoihin palveluihinkin on vain 800 metriä. Luontoa kaipaavan sydäntä lämmittää läheinen Friisinkallion luonnonsuojelualue.
Lumo-asukkaana saat enemmän
Lumo-vuokrakodit tarjoavat turvallista ja ympäristöystävällistä asumista sekä parhaat asumisen palvelut.
Saat Lumo-palvelut ja Lumo-asukkaan edut käyttöösi My Lumo -palvelun kautta. Tutustu tarkemmin: lumo.fi/palvelut

Perustiedot

Sijainti
Koronakatu 1, 02210 Espoo
Kaupunginosa
Olari
Kerros
3 / 6
Asuinpinta-ala
29,5 m²
Huoneiston kokoonpano
1H+KT
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyvä
Vapautuu
01.10.2026
Parveke
Kyllä
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Vuokra
Lemmikkieläimet sallittu
Kyllä
Palvelut
Lue lisää Lumo-palveluista: https://lumo.fi/palvelut/
Muut ehdot
Talo on savuton. Tupakointi asunnoissa, parvekkeella ja talon yhteistiloissa on kielletty.
Lisätiedot
Lasitettu parveke, Lämmin irtainvarasto, Kylpyhuone + WC, Kulutukseen perustuva vesimaksu, Astianpesukone, Vuokraan sisältyvä DNA laajakaista 100 Mbit/s

Hinta

Vuokra/kk
777 € / kk
Vuokra-aika
Toistaiseksi. Sopimuksen minimikesto 6kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutukseen perustuva vesimaksu
Muut kustannukset
Autopaikka- ja talon saunamaksut peritään erillisen hinnaston mukaisesti.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Koronakatu 1
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2021
Kerroksia
6
Hissi
Kyllä
Taloyhtiössä on sauna
Kyllä
Energialuokka
B_2018
Energiatodistus
Kyllä
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
Pesutupa, Talosauna