729 € / kk32,5 m²

Soukankaari 5 C, Soukka, Espoo1h+kk

Vuokra/kk
729 € / kk
Asuinpinta-ala
32,5 m²
Huoneita
1
Kerros
1 / 5
Rakennusvuosi
1970
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Soukka
Kaupunki
Espoo

Kodikas vuokra-asunto remontoidussa talossa Vehreässä Soukassa viihdytään Kompaktin pikkukodin sydän on valoisa olohuone, johon keittokomero yhdistyy. Ruokailutila sopii olohuoneen puolelle kodikkaasti ikkunan alle. Nukkumapaikka löytyy alkovin puolelta huoneen toisesta päästä. 

Vaaleasävyisen asunnon lattiat ovat valkaistua tammilankkua mukailevaa laminaattia. Keittiöissä on kiiltävän valkoiset kaapistot ja laminaattityötasot upotettuine teräksisine tiskialtaineen. Kaapistojen ja tason välinen tila on laatoitettu mausteisen keltaisella laatalla. Keittiön varusteisiin kuuluu keraaminen liesi, astianpesukone, jääkaappipakastin sekä varaus mikroaaltouunille. Kylpyhuoneessa on raikkaan valkoiset seinälaatat, joita keltaiset lattialaatat ja tehosteseinä piristävät. Pyykinpesukoneelle ja kuivausrummulle on varaus.

Asunto ja koko talo pihoineen ovat savuttomia. Talo ja koko kiinteistöalue ovat savuttomia.

Perustiedot

Sijainti
Soukankaari 5 C, 02360 Espoo
Kaupunginosa
Soukka
Kerros
1 / 5
Kerroksen lisätiedot
Alin kerros
Asuinpinta-ala
32,5 m²
Huoneiston kokoonpano
1h+kk
Huoneita
1
Lisätietoa vapautumisesta
Vapaa 01.09.2026
Parveke
Ei
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Vuokra
Vuokralaistyyppi
Päävuokralainen
Lemmikkieläimet sallittu
Kyllä
Muut ehdot
Tupakointi on kielletty. Lemmikit sallittu

Hinta

Vuokra/kk
729 € / kk
Lisätietoa vakuudesta
Asunnon vakuus 0 € (yrityksille vähintään 1 kk:n vuokra)

Muut maksut

Vesimaksu
27 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Kuukaudessa henkilöä kohti

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Soukankaari 5
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1970
Rakennusvuoden lisätiedot
2014
Huoneistojen lukumäärä
40
Kerroksia
5
Hissi
Kyllä
Taloyhtiössä on sauna
Kyllä
Energialuokka
D
Alueen kuvaus
Soukan leimaa-antavin piirre on meren läheisyys ja upea luonto. Läheisessä Suvisaaristossa on kauniiden kävelypolkujen lisäksi mm. uimaranta. Alueella on useita päiväkoteja sekä ala-asteen koulu. Päivittäispalvelut löytyvät Soukan ostoskeskuksesta kävelyetäisyydeltä ja suuremmat hankinnat saa helposti tehtyä Kauppakeskus Lippulaivassa Espoonlahdessa tai Kauppakeskus Iso Omenassa Matinkylässä. Soukkaan ajaa Helsingistä noin 25 minuutissa ja bussillakin matka taittuu reilussa puolessa tunnissa. Metrolla perille pääsee Helsingin keskustasta 25 minuutissa.
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin omistus
Vuokralla

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
Pesuhuone, Pukuhuone, Piha-alue, Lastenvaunuvarasto, Sauna, Pesutupa, Kuivaushuone, Ulkoiluvälinevarasto, Irtaimistovarasto, Jätepiste, Väestönsuoja