690 € / kk38 m²

Maininkitie 16, Kivenlahti, Espoo1h

Vuokra/kk
690 € / kk
Vapautuu
01.06.2026
Asuinpinta-ala
38 m²
Huoneita
1
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1972
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kivenlahti
Kaupunki
Espoo

Tilava yksiö alkovilla ja erillisellä keittiöllä

Vuokrataan iso ja hyväpohjainen 3. kerroksen yksiö. Iso erillinen eteinen, jossa runsaasti kaappitilaa. Tilava kylpyhuone on moderni ja remontoitu taloyhtiön putkiremontin yhteydessä noin 5 vuotta sitten, kylpyhuoneessa valmiina pyykinpesukone. Erillinen keittiö, jonne mahtuu ruokapöytä. Alkovi.

Keittiötä remontoidaan parhaillaan, kuvat päivittyvät myöhemmin. Tervetuloa katsomaan asuntoa!

Ei tupakointia huoneistossa, lemmikkieläimistä sovittava erikseen. Luottotiedot tarkistetaan.

Ota yhteys ensisijaisesti sähköpostitse. Kerrothan viestissäsi vuokra-asunnon tarpeestasi ja tilanteestasi tarkemmin.

Perustiedot

Sijainti
Maininkitie 16, 02320 Espoo
Kaupunginosa
Kivenlahti
Kohdenumero
24443349
Kerros
3 / 3
Asuinpinta-ala
38 m²
Huoneiston kokoonpano
1h
Huoneita
1
Kunto
Tyydyttävä
Vapautuu
01.06.2026
Lisätietoa vapautumisesta
Huoneistoa remontoidaan parhaillaan.
Muut ehdot
Kotivakuutus vaaditaan. Vuokralaisen on toimitettava vakuutustodistus ennen avainten luovutusta. Tupakointi kielletty

Hinta

Vuokra/kk
690 € / kk
Vakuus
1 380 €
Lisätietoa vakuudesta
Vakuus on toimitettava ennen avainten luovutusta.
Vuokrankorotusperusteet
Elinkustannusindeksi
Vuokra-aika
Toistaiseksi voimassa oleva. Ensimmäinen irtisanomisajan ajankohta 12 kuukauden kuluttua

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Ennakko 20e/kk per henkilö, tasaus kulutuslaskun mukaan.
Sähkömaksu
Vuokralainen tekee sähkösopimuksen

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1972
Liikehuoneistojen lukumäärä
1
Kerroksia
3
Lisätietoja lämmityksestä
Vesikeskuslämmitys
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin omistus
Oma