109 900 €5 000 m²

Spjutsundintie 400, Box, Sipoo

Velaton hinta
109 900 €
Tontin pinta-ala
5 000 m²
Kaupunginosa
Box
Kaupunki
Sipoo

Spjutsundintie 400, Sipoo

Etelä-Sipoon upeat metsä- ja peltomaisemat kehystävät näitä rauhallisia tontteja. Rakennuspaikat sijaitsevat luonnonkauniilla kalliopohjaisella rinteellä, joka tuo tonteille ilmettä, korkeuseroja ja oman tunnelmansa.

Tontit ovat valmiina rakentamista varten ja etsivät nyt uusia omistajia. Myynnissä on kolme tonttia, joista jokaisen pinta-ala on noin 5000 m² ja rakennusoikeus 250 m². Tontit sijaitsevat erinomaisten tieyhteyksien varrella, vain noin 30-40 minuutin ajomatkan päässä Helsingin keskustasta ja alle puolen tunnin päässä Porvoosta.

Tontit sijoittuvat kauniiseen ja rauhalliseen luontoympäristöön, jossa on upeita ulkoilureittejä ja avarat maisemat. Suuri tonttikoko mahdollistaa tilavan pihan, piharakennuksia tai vaikka oman puutarhan.

Alueella ei ole kunnallistekniikkaa, mutta sähköliittymä on saatavilla aivan tontin rajalta. Vesi on toteutettavissa omalla porakaivolla.

Kiinnostuitko? Ota yhteyttä jos jokin mietityttää.

Perustiedot

Sijainti
Spjutsundintie 400, 01190 Sipoo
Kaupunginosa
Box
Kohdenumero
23712218
Tonttityyppi
Omakotitalotontti
Tontin pinta-ala
5 000 m²

Hinta

Velaton hinta
109 900 €
Myyntihinta
109 900 €
Neliöhinta
21,98 € / m²

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Omakotitalotontti
Rakennusoikeus
250 m²
Tontin omistus
Oma