34 000 €900 m²

Jyrkäntie 1, Kirveskoski, Pornainen

Myyntihinta
34 000 €
Tontin pinta-ala
900 m²
Kaupunginosa
Kirveskoski
Kaupunki
Pornainen

Etsitkö rauhallista paikkaa omalle kodillesi? Tämä 900 m² tontti Pornaisten Jyrkäntiellä tarjoaa loistavan mahdollisuuden rakentaa unelmiesi omakotitalo. Sijainti on ihanteellinen – Pornaisten keskusta ja kaikki tarvittavat palvelut, kuten kaupat, apteekki ja ravintolat, ovat vain kivenheiton päässä. Perheen pienimmät pääsevät kouluun ja päiväkotiin turvallisesti, sillä Pornaisten yhtenäiskoulu on vain 300 metrin päässä ja päiväkoti Linnunlaulu noin 1,2 kilometrin päässä.

Liikenneyhteydet ovat sujuvat, ja autolla pääset nopeasti esimerkiksi Nikkilään, Järvenpäähän tai vaikka Porvooseen. Helsinki-Vantaan lentoasema on myös kohtuullisen matkan päässä, mikä tekee matkustamisesta vaivatonta.

Tartu tilaisuuteen ja tutustu tähän upeaan tonttiin, joka tarjoaa mahdollisuuden luoda itsellesi ja perheellesi juuri sellaisen kodin, kuin olet aina halunnut.

Perustiedot

Sijainti
Jyrkäntie 1, 07170 Pornainen
Kaupunginosa
Kirveskoski
Kohdenumero
80520143
Tonttityyppi
Omakotitalotontti
Tontin pinta-ala
900 m²
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Palvelut: Kampaamo. Apteekki. Kaupat. Pizzeriat, kebabit, kuntosali ym. löytyy lähes vierestä. Golf noin 4 km
Paikallistiedot: Pornaisten keskusta noin 300 m. Nikkilä noin 15 km. Järvenpää noin 18 km. Porvoo noin 28 km. Lentoasema noin 43 km.
Kohde on
Kiinteistö
Kiinteistötunnus
611-403-3-177
Postitoimipaikka
Pornainen

Hinta

Myyntihinta
34 000 €
Kiinnitykset
Kiinnitykset: 200 000 €

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Omakotitalotontti
Kaavoitustiedot
Pornainen, Pia Merikanto, Rakennusvalvontapäällikkö, puh. 0400 841 151, pia.merikanto@askola.fi.
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Sujuvat yhteydet omalla autolla
Rakennusoikeus
225 m²
Lisätietoa rakennusoikeudesta
Tontin pinta-alasta pieni siivu on Jyrkäntien tiealuetta. Kiinteistön pinta-ala on 900m2 tästä pitäisi ottaa pois kunnan tiealueella oleva siivu. Jäljelle jäävästä pinta-alasta saisi laskettua rakennusoikeuden.
Tontin omistus
Oma