195 000 €844 m²

Paloniementie 44, Saaristokaupunki, Kuopio

Velaton hinta
195 000 €
Tontin pinta-ala
844 m²
Kaupunginosa
Saaristokaupunki
Kaupunki
Kuopio

Kallaveden rantatontti

Rinnetontti Paloniementiellä, Saaristokadun kanavan varrella. Tontti on lohkottu valmiiksi ja kooltaan 844 m2. Asemakaavan mukainen tehokkuusluku on 0,5, mikä tarkoittaa, että rakennusoikeutta on 422 m2. Tontille saa rakentaa rantasaunan rannan läheisyyteen. Rantaviivaa on noin 21 metriä. Tontin ilmansuunta on koillinen.

Kunnallistekniset liittymät ovat tonttikohtaiset.

Alueen lähipalveluja ovat Martti Ahtisaaren koulu, useat päiväkodit ja kauppa. Saaristokadulla kulkee tehokkaasti toimiva julkinen liikenne. Hyvät kävely- ja pyörätiet kulkevat Saaristokadun varrella kohden keskustaa, Savilahden kampusaluetta ja KYSiä. Tontin lähistöllä on myös erinomaiset ulkoilu- ja lenkkeilymaastot. Etäisyys autoillen tai pyöräillen Kuopion keskustaan ja torille noin 7 kilometriä.

Tontilla ei ole purettavia rakennuksia tai rakennelmia.

Tontti myydään hintaan 195.000€.

Perustiedot

Sijainti
Paloniementie 44, 70840 Kuopio
Kaupunginosa
Saaristokaupunki
Kohdenumero
23299132
Tonttityyppi
Omakotitalotontti
Tontin pinta-ala
844 m²
Rannan (vesistön) tyyppi
Järvi
Rannan omistus
Oma ranta
Kiinteistötunnus
297-37-150-14

Hinta

Velaton hinta
195 000 €
Myyntihinta
195 000 €
Neliöhinta
231,04 € / m²

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Omakotitalotontti
Rannan (vesistön) tyyppi
Järvi
Rakennusoikeus
Noin 422 m2
Lisätietoa rakennusoikeudesta
Asemakaavassa tontin tehokkuusluku e=0,5
Vesistö
Kallavesi
Tontin omistus
Oma