120 000 €19,50 ha

Salmenranta, Ahtiala, Lohja

MÄÄRÄALA LOHJANSAARESSA n. 19,5 ha, METSÄÄ, PELTOA JA VÄHÄN RANTAAKIN

Idyllisessä Lohjansaaressa myynnissä n. 19,5 ha määräala. Alueeseen kuuluu metsämaata noin 10,7 hehtaaria, peltoa n. 2,7 hehtaaria, hieman ranta-alueita Lohjanjärven rannalla sekä myös luonnonsuojelualueita ja PAAVOLAN TAMMI, joka on usein mainittu myös Suomen kauneimpana puuna. Kyseessä siis erittäin monipuolinen kohde.

Kohde myydään tarjousten perusteella, myyjä pidättää oikeuden olla hyväksymättä tehtyjä tarjouksia. Lähtöhinta on 120 000;- euroa ja tarjoukset tulee tehdä lähtöhinnasta ylöspäin. Sitovat tarjoukset tulee toimittaa Pihlström LKV:lle 13.8.2026 klo 15 mennessä.

Esittelyt ja lisätiedot: Timo Lahtinen p. 0400 472 675, timo.lahtinen@pihlstromlkv.fi

Perustiedot

Sijainti
Salmenranta, 08800 Lohja
Kaupunginosa
Ahtiala
Kohdenumero
20229953
Tilan tyyppi
Metsätila
Tilan pinta-ala
19,50 ha
Pinta-alojen lisätiedot
Metsän yhteismäärä
10.700000000000001 ha.
Lisätietoa vapautumisesta
Pelto vuokrattu 2031 asti
Rannan (vesistön) tyyppi
Järvi
Rannan kuvaus
Määräala ulottuu useasta kohtaa Lohjanjärven rantaan.
Rannan omistus
Oma ranta
Muut ehdot
Kohde on
Kiinteistö
Kiinteistötunnus
444-401-1-14

Hinta

Myyntihinta
120 000 €

Muut maksut

Muut kustannukset
Muut maksut: Ostaja vastaa kiinteistökaupan varainsiirtoverosta 3% ja määräalan lohkomiskustannuksesta, joka on maamittauslaitoksen hinnaston mukaan vähintään 2200,- , tarkka summa määräytyy lohkomistoimituksen yhteydessäLuovutusrajoitus: Mm. suojelualueet ja suojelukohteet sekä muut kiinteistörekisteriin merkityt rasitteet kuten tieoikeudet, venevalkamaoikeudet.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Tilan nimi
Jalaskylä
Rakennuksen tyyppi
Metsätila
Energiatodistus
Ei lain edellyttämää energiatodistusta
Kaavoitustiedot
Alueella ei ole voimassa olevaa, oikeusvaikutteista kaavaa.
Kaavatilanne
Kaavoittamaton
Rannan (vesistön) tyyppi
Järvi
Rannan kuvaus
Määräala ulottuu useasta kohtaa Lohjanjärven rantaan.
Lisätietoa rakennusoikeudesta
Määräalan alueella ei ole voimassa olevaa oikeusvaikutteista kaavaa, rakennusoikeuden määrä ei ole tiedossa ja on mahdollista, että määräalalla ei ole rakennusoikeutta.
Tontin omistus
Oma