Upea liikuteltava minitalo
Tässä sinulle ihana pikkumökki ehkä jo olemassa olevan vierelle, mahdollinen väistökoti kiireisen elämän rauhoituspaikaksi tai vaikkapa remontin ajaksi!
Tämä persoonallinen ja toimivilla tilaratkaisuilla varusteltu, noin 16m2 minitalo on helposti liikuteltavissa oleva, sillä se on pyörien päälle rakennettu! Minitalo on rakennettu runsaiden ikkunoiden kera, joiden ansiosta tila tuntuu avaralta, luonnon läheiseltä ja valoisalta. Tässä siis yhtäältä normaalit talon mukavuudet, ja toisaalta mökkielämän tunnelmallisuudet hyvin kompaktissa paketissa. Kokonsa ansiosta talossa on maltilliset lämmityskulut.
Mitat
6,95 m x 2,3 m = 16 m2 (pituus x leveys)
Korkeus: 3,1m / 2,9m (pulpettikatto)
Parvi: 2 m x 2,3 m = 4,6 m2
Tilat
- Olohuoneessa laverin alla runsaasti varastointitilaa. 3 x 1m vetolaatikot + 3 x 40cm vetolaatikot. Lisäksi luukku josta loppu tila käytettävissä.
- Keittiössä kaasuliesi ja tiskikaappi ja riittävästi säilytystilaa.
- Kylpyhuoneessa Separett erotteleva käymälä, virtsat säiliöön talon alle. Hiljainen tuuletus + tuulituuletin. Vettä säästä suihkupää ja Oraksen sekoitin. Kylpyhuoneessa normaali vesieristys ja sen päällä mikrosementti.
- Parvella leveä futon, jonka saa mukaan, yöpöytä ja Veluxin iso kattoikkuna pimennys-rullaverholla. Parvella patjankin kanssa istumakorkeus ja kattoikkuna lisää myös korkeutta reilusti.
- Portaat tuppeensahattua kaunista koivua, maltillisella nousulla.
- Kaminan päällä narulla nouseva kuivausteline, jossa pyykit kuivuvat nopeasti ja poissa tieltä.
Eristeet
- Hengittävä rakenne
- Seinät 10cm Termex green myrkytön selluvilla
- Lattiassa ekovillan selluvilla 15cm
- Katto 20cm Termex green.
- Lisäksi seinissä 2,5cm huokolevy lisäeristeenä
- Tuulensuojalevyt: Seinät tuulileijona 12mm, Lattia/katto Huntonin bitumilla kyllästetty 25mm levy
Pinnat
- Ulkoverhoilussa pintakäsittelynä Uulan Roslakin mahonki.
- Ulkomaaleina Uulan pellavamaalit
- Sisämaaleina Uulan sisämaalit
- Lattia Osmocolor puuvaha
- Seinissä kuitutapetti
Tekniikka
- 30l vesivaraaja, joka riittää tosi pitkiin suihkuihinkin kun vettä säästävä suihkupää.
- 97/16l jääkaappi
- Kamina: Sissi liesikamina 6kW. Tällä tila lämpiää nopeasti.
Alusta
- Ammattilaisen I-palkeista hitsaama tukeva alusta.
- Jäykkä teli, 4x rengasta
- Minitalo siirrettävissä kuorma-auton kärryllä tai traktorilla. Traktorin vetosilmukalla varustettu.
Kuljetus
- Kuljetus on ostajan vastuulla, mutta lähistöltä löytynee kohtuuhintainen kuljetus traktorilla, mikäli kohdesijainti on kohtuullisen etäisyyden päässä. Sijainti Tenholassa.
Hinta
- Talo myydään tarjouksien mukaan.
- Lähtöhinta: 27 000 €
Näyttö
- Ota yhteyttä ja sovitaan!
Ville
p. 040-5677188