155 000 €26,5 m²

Hiihtäjäntie 6 A, Ylläsjärvi Ylläs, Kolari1H/AK+PH+S

Velaton hinta
155 000 €
Asuinpinta-ala
26,5 m²
Huoneita
1
Kerros
1 / 2
Rakennusvuosi
2026
Rakennuksen tyyppi
Lomahuoneisto
Kaupunginosa
Ylläsjärvi Ylläs
Kaupunki
Kolari

Tervetuloa Camp Edmund Ylläkselle

Ylläksen Länsirinteen tuntumaan rakentuu Camp Edmundin ainutlaatuinen ski-in-ski-out kohde. Se tarjoaa täydellisen tukikohdan laskettelijoille, hiihtäjille, seikkailijoille, pyöräilijöille tai vaikkapa kelkkailijoille. Kotiovelta avautuvat monipuoliset reitit ja aktiviteetit ympäri vuoden. Syksyn ja talven pimeinä iltoina taivaalla tanssivat revontulet luovat unohtumattoman elämyksen. Tilastojen mukaan Ylläksellä on mahdollista nähdä revontulia jopa kahtena yönä kolmesta.

Camp Edmund Ylläs sijaitsee vain puolen tunnin ajomatkan päässä Kittilän lentokentältä ja Kolarin rautatieasemalta. Jokaiselta junalta sekä valtaosalta lennoista on jatkoyhteys Ylläkselle. Camp Edmundiin saavut helposti niin autolla, junalla, bussilla kuin lentäenkin.

Valittavana on kahden kokoisia huoneistoja, kompakteja yksiöitä ja viihtyisiä kaksioita. Asukkaiden käytössä on yhteiset suksenhuolto- ja säilytystilat sekä pyykkihuoltotilat. Myynnissä on myös 3 autotallipaikkaa, kysy lisää välittäjältä.

Camp Edmund jää sydämeen. Olitpa sitten vauhdikasta seikkailua tai rauhoittumista kaipaava, tässä ympäristössä jokaiselle löytyy jotakin erityistä.

Camp Edmund on täydellinen loma-asunto niin omaan käyttöön kuin sijoituskohteeksi!

ALV -palautus: Kohde on myös erinomainen sijoituskohde tarjoten merkittävän hyödyn sijoittajalle, sillä ostajan on mahdollista saada rakennusaikaisen arvonlisäveron palautus, tästä voit lukea lisää https://www.campedmund.fi/yllas ladattavasta esitteestä.

Camp Edmund on nyt ennakkovarauksessa, ole nopea ja varmista oma pala paratiisia jo tänään! Kohteen on tarkoitus olla valmis 10/2026.

Ennakkovaraus tarjoaa mahdollisuuden varmistaa oma unelma loma-asuntosi jo ennen kuin varsinainen myynti käynnistyy.

Näin varausprosessi etenee: 1. Tutustu kohteeseen ja valitse itsellesi sopivin vaihtoehto. 2. Ilmoita varauksesta KotiSome Lappi LKV välittäjälle. 3. Saat sähköpostiisi varausvahvistuksen, joka tulee allekirjoittaa. Maksa myös varausmaksu 2000€, joka on samalla ennakkomaksu mutta ei sido sinua varsinaiseen ostopäätökseen. 4. Kauppakirjat allekirjoitetaan talven aikana. Maksamasi varausmaksu hyvitetään kokonaisuudessaan kauppahinnasta.

Ennakkomarkkinoinnin aikana varaaminen tarjoaa monia etuja. Saat mahdollisuuden valita sinulle parhaiten sopivan huoneiston, muista, että suosituimmat huoneistot varataan nopeasti.

Camp Edmund on turvallinen RS -kohde. Jos päätät, että kohde ei ole sinulle sopiva, voit perua varauksesi ilman suuria taloudellisia sitoumuksia. Ennakkomarkkinointi on riskitön tapa tutustua ja varata juuri sinulle sopiva huoneisto, sillä varausmaksu palautetaan, jos perut varauksen tai hanke ei jostain syystä toteutuisikaan.

Toimi heti ja varmista paikkasi Camp Edmundissa, villin luonnon ja Pyhän aktiviteettien keskellä. Varaa unelmiesi loma-asunto helposti ja turvallisesti jo tänään.

Tutustu kohteeseen tarkemmin sekä lataa kohde-esite sen omilta kotisivuilla www.campedmund.fi

Rakennuttaja pidättää oikeuden kaikkiin suunnitelmamuutoksiin.

Loma-asunnot Lapissa välittää ja myy KotiSome Lappi LKV. Tiedustelut ja varaukset: jussi@kotisome.fi/ Puh. 0400 923905.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Hiihtäjäntie 6 A, 95980 Kolari
Kaupunginosa
Ylläsjärvi Ylläs
Kohdenumero
80485033
Kerros
1 / 2
Loma-asunnon tyyppi
Lomahuoneisto
Asuinpinta-ala
26,5 m²
Kokonaispinta-ala
26,5 m²
Huoneiston kokoonpano
1H/AK+PH+S
Huoneita
1
Kunto
Uusi
Lisätietoa vapautumisesta
Kohteen valmistuttua.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, astianpesukone, mikroaaltouuni ja liesi
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, peilikaappi, allaskaappi, bidee-suihku ja wc-istuin.
Näkymät
Näkymä tunturiin päin, kulmahuoneisto.
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Kiuas: Sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Kaikki Ylläksen hiihtokeskuksen palvelut muutaman sadan metrin päässä.
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Kolari
Linkit

Hinta

Velaton hinta
155 000 €
Myyntihinta
77 500 €
Neliöhinta
5 849,06 € / m²
Velkaosuus
77 500 €

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Lomahuoneisto
Rakennusvuosi
2026
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
Lämpöhirsi
Kattomateriaali
Huopa
Kattotyyppi
Auma
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Kittilän lentokenttä noin 40 km, Kolarin rautatieasema noin 38 km.
Lämmitys
Sähkö
Lisätietoja lämmityksestä
Kohteessa on sähkölämmitys. Lisäksi lämmitysjärjestelmät: Lattialämmitys
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Huoneistokohtainen pihapaikka. Myynnissä myös 3 autotalliosaketta, kysy lisää välittäjältä.
Yhteiset tilat
Suksikaapit, urheiluvälinevarasto ja kaapeli-tv
Keittiön lattia
Vinyylilankku
Keittiön seinä
Hirsipaneeli
Kylpyhuoneen lattia
Laatta
Kylpyhuoneen seinät
Kaakeli