Valmistuu huhtikuussa 2026.
Ympärivuotiseen lomailuun – Kiinteistö Oy ÄkäStar III Ylläksellä
HOX ! Huoneistoihin mahdollista saada ALV -palautusta 13-15 %
Kiinteistö Oy ÄkäStar III rakentuu omalle tontille Ylläkselle, aivan Lapland Hotels Äkäshotellin pihapiiriin. Tämä ainutlaatuinen kohde tarjoaa erinomaisen sijainnin keskellä Ylläksen palveluita – ravintolat, Jounin Kauppa, safariyritykset sekä Ylläs Ski Busin pääpysäkki ovat vain kivenheiton päässä.
Kohde on suunniteltu tarjoamaan vaivattoman lomailun niin omistajille, vuokralaisille kuin vierailijoillekin - kaikki tarvittava on kävelymatkan päässä.
Sijainti tekee kohteesta myös houkuttelevan sijoituskohteen, jossa vuokraustuotot voivat nousta erinomaiselle tasolle.
Monipuoliset ja hyvin varustellut loma-asunnot!
ÄkäStar III tarjoaa laadukkaita ja käytännöllisiä loma-asuntoja erilaisiin tarpeisiin. Kolmikerroksisessa rakennuksessa on huoneistoja 31,5 m² yksiöistä aina 58 m² kolmioihin. Kiinteistössä on lämmitysmuotona kustannustehokas maalämpö, vesikiertoisella lattialämmityksellä.
Kaikissa huoneistoissa on:
Oma sauna
Kodinkoneilla varusteltu keittiö
Kuivauskaappi
Asuntokohtainen varasto suksienhuoltotilassa
Osa asunnoista tarjoaa lisäksi tilavan, koko ulkoseinän levyisen parvekkeen, joka avautuu lounaaseen – täydellinen paikka nauttia kevätauringosta tai ruskan väriloistosta. Parvekkeilta avautuu upea näkymä kohti Yllästunturia.
Harrastajat on huomioitu erityisesti:
Varastotiloissa suksien voitelupaikka ja pyöränpesupaikka
Piha-alueella pyörätelineet lukitsemista varten
Kohde on valmis toukokuussa 2026.
Älä jätä tätä tilaisuutta käyttämättä – ÄkäStar III:n kaltaisia uudiskohteita tulee harvoin myyntiin. Olitpa etsimässä omaa lomaparatiisia, tuottavaa sijoituskohdetta tai molempia, tämä kohde tarjoaa siihen täydellisen mahdollisuuden.
Varmista paikkasi nyt ja varaa unelmiesi loma-asunto Ylläkseltä!
Lisätiedot ja esittelyt:
Jukka Ruskola
p. 040 845 9581
jukka.ruskola@lapinarvokiinteistot.fi