15 000 €80 m²

Kannonjärventie 13, Isokylä, Kannonkoski5h + k

Myyntihinta
15 000 €
Asuinpinta-ala
80 m²
Huoneita
5
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1950
Rakennuksen tyyppi
Mökki tai huvila
Kaupunginosa
Isokylä
Kaupunki
Kannonkoski
Uutta! Tutustu alueen palveluihin kartalla

Uuden karttaominaisuuden avulla voit helposti tutkia kohteen ympäristöä ja alueen palveluita. Kartalta löydät muun muassa julkisen liikenteen, terveyspalvelut sekä koulut ja päiväkodit.

Mökki tai okt remonttiprojekti

Idyllinen lomapaikka tekevälle . Jyväskylästä noin 80km hyvää asfalttitietä. Kunnan myös talvella ylläpitämä hiekkatie 250m, 50m pihatietä.

Talo on n. 70 vuotta vanha, myydään purkukuntoisena. Pihassa kaivo, josta oma vesi. Sähköliittymän valmiudet on, mutta sähkö itse ollut katkaistuna. Tontti on 4500 m2, rajoittuu toiselta puolen peltoon. Pihapiiri itsessään nyt hoitamaton, mutta monipuolinen: talon takana on suojaisa piha, talon edessä avonainen ja tilaava. Maisema on hieno: järvi ja pelto. Tontin rajalta on 150m järven rantaan ja 600 m yleiseen uimarantaan. Palvelut on 5 km päässä, lähin naapuri sopivasti etäällä. Ranta kuuluu Iso-Haapajärveen, josta vesiyhteys viidelle järville mm. isoon Kuivaselkä järveen, venematkalle löytyy 30 km yhteen suuntaan.

Talo itsessään on siis sähköistetty, kahdessa kerroksessa. Ulkorakennuksia 3 kpl. Talon yläkerta on ullakkoa ja 2 huonetta jossa on 2 tulisija. Alakerrasta löytyy 3 tulisijaa, kph ja pukuhuone, ruokavarasto, tupa ja kammari. Kammarissa iso pönttöuuni. Tuvassa leivinuuni, liesi ja pieni keittiö. Lautalattia ja kattio. Vettä ei tule sisälle, mutta on ollut vedettynä saunatiloihin. Talo on rintamaamiestyyppinen ja alhaalla on kellari. Alapohja tuulettuu.

Kiinteistössä oli tehty kattoremontti, peltikatto oli laitettu pehmeän katteen päälle, kiinnitys oli heikko ja tuuli repisi osaa peltilevyjä alas pitkin tonttia. Pehmeä kate oli kuitenkin jotenkin toimiva ja mahdollisen vesivahingon laajuus on epäselvä. Talo ei ollut lukittuna, roskia ja romuja on paljon. Talo ja muut rakennukset myydään purkukuntoisena. Ostaja maksaa määräalan lohkomisen.

Pähkinäkuoressa: Jyväskylästä noin 80km, suuri tontti 4500 m2, tontin rajalta on 150m järven rantaan ja 600 m kunnan uimarantaan, vesiyhteys viidelle järville, sähkövalmius, oma vesikaivo, palvelut on 5 km päässä.

Vieressä oleva navetta ei ole käytössä.

Seuraavat esittelyt

Ei sovittuja esittelyitä. Ota yhteyttä kohteen ilmoittajaan sopiaksesi esittelystä.

Perustiedot

Kaupunginosa
Isokylä
Kohdenumero
15843303
Kerroksien lukumäärä
2
Loma-asunnon tyyppi
Mökki tai huvila
Asuinpinta-ala
80 m²
Tontin pinta-ala
4 500 m²
Huoneiston kokoonpano
5h + k
Huoneita
5
Kunnon lisätiedot
remontoittava
Keittiö
Keittiö
Keittiön varusteet
Puuhella
Ikkunoiden suunta
Ikkunoita länteen, Ikkunoita etelään, Ikkunoita pohjoiseen
Makuuhuoneita
3
Kohde on
Kiinteistö
Linkit

Hinta

Myyntihinta
15 000 €

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Mökki tai huvila
Rakennusvuosi
1950
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
Puu
Perustus
kivi, betoni
Kattomateriaali
Huopa, Pelti
Kattotyyppi
Harjakatto
Tontin koko
4 500 m²
Pihan ilmansuunnat
länteen
Lämmitys
Puu
Lisätietoja lämmityksestä
Puulämmitys
Tontin kuvaus
tasainen
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Muut tilat
purkukuntoiset pihasauna, aitta + sauna

Ota yhteyttä

Mark Alto

Mitä yhteydenottosi koskee?

Oletko jo myynyt nykyisen asuntosi?

Me autamme onnistumaan kaikissa tilanteissa!

Mark Alto

Ota yhteyttä

Mitä yhteydenottosi koskee?

Soita
Oikotien kohdeilmoituksessa ei välttämättä ole kaikkia tietoja kohteesta, varmista tiedot kohteen virallisesta esitteestä.

Oikotie on osa Schibsted Marketplaces -konsernia. Schibsted News Media AB ja Schibsted ASA vastaavat tietojesi käsittelystä tällä sivustolla. Lue lisää