140 000 €75 m²

Kaurasmäentie 18 A, Kaurasmäki, Ylöjärvi3h, k, s, kph, erill.wc, vh, et, varasto

Velaton hinta
140 000 €
Hoitovastike
262,50 € / kk
Asuinpinta-ala
75 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1978
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Kaurasmäki
Kaupunki
Ylöjärvi

RIVITALON PÄÄTY KOLMIO

RIVITALON PÄÄTY KOLMIO Ylöjärven Kaurasmäessä

Hyvästä yhtiöstä missä asiallinen paikallinen isännöitsijä ja oma tontti. Lähietäisyydellä päiväkoti, koulut, kauppa ja linja-auto pysäkki kohti Tamperetta.

Rauhallisella sijainnilla tilava koti missä varaava takka ja hyvät säilytystilat. Keittiö on kokenut täyden saneerauksen ja on tätä päivää. Kaapistot on toteuttanut ylöjärveläinen yritys. Tästä on hyvä seuraavan jatkaa remontointia muihin tiloihin. Makuuhuoneet tilavia, joten helppo kalustaa ja näissä myös kiinteät kaapistot vaatteille.

Valoisa piha terassilla. Koti Keijärven läheisyydessä!

Lisätiedot ja esittelyt:

Annastiina Juvela 050 547 0000 MUUTOS LKV

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Kaurasmäki
Kohdenumero
80505917
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
75 m²
Tontin pinta-ala
1,08 ha
Kokonaispinta-ala
75 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi. Edellä mainittu pinta-ala saattaa tämän ikäisessä kohteessa poiketa olennaisestikin huoneiston nykyisen ja rakentamisaikaisen mittaustapojen ja standardien mukaan laskettavasta pinta-alasta.

Huoneiston todellinen pinta-ala voi olla yhtiöjärjestyksessä, isännöitsijäntodistuksessa ja esitteessä mainittua pienempi tai suurempi. Hinta ei ole pinta-alaperusteinen.

Eri mittaustapojen vuoksi varaston pinta-ala saattaa sisältyä asuintilojen pinta-alaan.
Huoneiston kokoonpano
3h, k, s, kph, erill.wc, vh, et, varasto
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan esim. 2kk kaupanteosta.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin (side-by-side), erillisuuni, astianpesukone ja liesituuletin (hormiin). Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti. Keittiö kokonaan remontoitu 2022, paikallinen firma Vilhon Verstas. Välitila laatoitettu.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Pesukoneliitäntä ja suihku. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, bidee-suihku, peilikaappi ja pesuallas.
Säilytystilat
Vaatehuone ja kylmä ulkovarasto
Tulevat remontit
2026-2030 tehdään normaalit huolto- ja kunnossapitotyöt
Tehdyt remontit
2010 siirtyminen maalämpöön, patteritermostaatit 2011 D-talon rinteen kunnostus/istutus / puiden kaato 2012 puiden kaato D-talon pääty /leikkipaikka 2012 parvekeovien vaihto 2015 A-talon lämpölinjan korjaus 2015 autolämmitystolppien sähkökaapelin korjaus 2017 parkkipaikan asfaltinpaikkauskorjaus 2018 käyntiovien uusiminen 2018 huoneiston A7 lattian alla putkivuodon korjaus ja putkikaalin uusiminen 2019 ikkunoiden uusiminen 2020 jätepisteen uusiminen 2021 parkkipaikan paikkaus 2024 huoneistoihin asennettu palovaroittimet
Kiinteistötunnus
980-408-0001-0321
Postitoimipaikka
Ylöjärvi

Hinta

Velaton hinta
140 000 €
Myyntihinta
139 102,77 €
Neliöhinta
1 866,67 € / m²
Velkaosuus
897,23 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
262,50 € / kk
Pääomavastike
29,60 € / kk
Korjausvastike
22,50 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
314,60 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
26 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Kaapeli-TV: 5,00 €/kk.
Autopaikan kustannukset
10 € / kk

Rakennusvuosi
1978
Huoneistojen lukumäärä
27
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1978
Kerroksia
1
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 18.10.2033
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Painovoimainen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
1,08 ha
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Isännöinti
blomIT ky, Jarmo Blom, blomit@blomit.fi, 0400 620 863
Kaavoitustiedot
Ylöjärven kaupunki
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Maalämpö, Sähkö
Lisätietoja lämmityksestä
Kohteessa on sähkölämmitys. Lisäksi lämmitysjärjestelmät: Maalämpö