79 500 €60,5 m²

Murtomäentie 10 A, Soppeenmäki, Ylöjärvi2h, k

Velaton hinta
79 500 €
Hoitovastike
277,59 € / kk
Asuinpinta-ala
60,5 m²
Huoneita
2
Kerros
5 / 8
Rakennusvuosi
1983
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Soppeenmäki
Kaupunki
Ylöjärvi

Valoisa ja tilava kaksio erinomaisella sijainnilla!

Tervetuloa tutustumaan tähän 60,5 m²:n asuntoon Murtomäentie 10:ssä. Asunto sijaitsee viidennessä kerroksessa hissitalossa, mikä takaa rauhalliset näkymät ja mukavan asumisen. Pohjaratkaisu on toimiva ja huoneet ovat reilun kokoiset, tarjoten hyvin tilaa niin arkeen kuin rentoutumiseen. Asunnon lasitettu parveke tuo lisätilaa ympäri vuoden ja toimii mainiona paikkana nauttia vaikkapa aamukahvit.

Taloyhtiö Asunto Oy Soppeenmäki sijaitsee omalla tontilla ja lämmitysmuotona on energiatehokas vesi-ilmalämpöpumppu. Yhtiössä on yhteensä 35 asuntoa sekä asukkaiden käytössä sauna. Sijainti on erinomainen: palvelut löytyvät läheltä ja monipuoliset ulkoilumaastot alkavat lähes kotiovelta.

Tämä koti tarjoaa mukavaa asumista hyvällä paikalla – tervetuloa tutustumaan!

Perustiedot

Sijainti
Murtomäentie 10 A, 33470 Ylöjärvi
Kaupunginosa
Soppeenmäki
Kohdenumero
21747823
Kerros
5 / 8
Asuinpinta-ala
60,5 m²
Tontin pinta-ala
3 660 m²
Kokonaispinta-ala
60,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h, k
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, wc-istuin, suihku, peilikaappi.
Säilytystilat
kellarikomero
Tulevat remontit
2026-2027 Kaukolämpöön siirtymisen suunnittelu ja toteutus 2026-2027 Vesikaton uusiminen 2026-2027 Kiinteistön kuntoarvio 2026-2028 Putkiston vi/emärien kuntotutkimus, kuvaus 2027-2029 Huoneistokatselmus 2030-2035 Sauna- ja pesuhuonetilojen uusiminen putkiremontin yhteydessä
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 1998 Kate uusittu 2002 Parvekelattiat uusittu 2007 Jätteiden syväkeräys, jätekatoksen poisto 2008 Ulkovaraston rakentaminen 2009 Julkisivuremontti 2009 UIV-nuohous ja -säätö 2012 Pysäköintialueen asfaltointi 2014 Vakiopaineventtiilin asennus 2014 Lämmitysjärjestelmän tasapainotus ja patteritermostaattien uusiminen 2014 Autojen lämmitystolppien uusinta 2018 IV-nuohous ja -säätö 2018 Ikkunoiden ja parvekeovien uusinta 2018 Lämmitysmuodon muutos vesi-ilmalämpöpumppuun 2022 Esteettömyyshanke; hissin, lukituksen ja alaovien uusiminen 2025 Palovaroittimien asentaminen ja korvausilmasuodattimien vaihto yhtiötasolla

Velaton hinta
79 500 €
Myyntihinta
75 567,95 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
1 314,05 € / m²
Velkaosuus
3 932,05 €

Vastikkeet

Hoitovastike
277,59 € / kk
Pääomavastike
96,43 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
374,02 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Ikkuna-oviremontti; lyhennys 37,99€/kk (530,23€)
Lämmitysjärjestelmän uusinta; lyhennys 17,53€/kk (332,72€)
Hissi, lukitus, ulko-ovet; lyhennys 40,91€/kk (3069,10€)

Muut maksut

Vesimaksu
29 € / kk
Saunan kustannukset
10,00 e / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Pysäköintimaksu
10.00 e / kk

Rakennusvuosi
1983
Huoneistojen lukumäärä
35
Kerroksia
8
Energialuokka
E2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
3 660 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Pirkanmaan Plushuolto.
Isännöinti
Kiinteistöjuridia Oy Mikkolantie 1-3, 33470 Ylöjärvi asiakaspalvelu@kiinteistojuridia.fi
Kaavoitustiedot
Ylöjärven kaupunki/kaavoitus. kaavoitus@ylojarvi.fi

Pysäköintitilan kuvaus
piha-autopaikkoja: 34.
Yhteiset tilat
sauna, kuivaushuone, mankeli, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, kaapeli-tv. Taloyhtiössä muuta: Ilmanvaihto: koneellinen posto.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: muovi. Pesutiloissa: muovi. Olohuoneessa: muovi. Makuuhuoneessa: muovi. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: muovi, osalaatoitus. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu.