149 000 €75 m²

Kalapadontie 2 B, Siivikkala, Ylöjärvi3h+k+s

Velaton hinta
149 000 €
Hoitovastike
315 € / kk
Asuinpinta-ala
75 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1980
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Siivikkala
Kaupunki
Ylöjärvi

Lämminhenkinen ja tilava omatonttisen yhtiön 1-kerroksinen koti. Hyvä sijainti lapsiperheiden suosimalla alueella Ylöjärven Siivikkalassa. Sijainnin lisäksi tämän asunnon valtteja ovat maalämpö, neutraali värimaailma, sekä etu- ja takapiha. Aidatulla takapihalla myös terassi.

Erillinen kodinhoitohuone ja se, että säilytystilaa on paljon, helpottavat arjen sujuvuutta. Keittiöön mahtuu ruokapöytä, ja koska keittiön ja olohuoneen välistä on purettu väliseinä, on saatu aikaan tilavan kokonaisuus, joka palvelee esimerkiksi lapsiperhearjessa erinomaisesti.

Ehdottomasti tutustumisen arvoinen kohde!

Yhteydenotot

Raili Lilja raili.lilja@liljalkv.fi 040 502 9415

Perustiedot

Sijainti
Kalapadontie 2 B, 33450 Ylöjärvi
Kaupunginosa
Siivikkala
Kohdenumero
20598126
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
75 m²
Tontin pinta-ala
4 342 m²
Kokonaispinta-ala
75 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h+k+s
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
vuokrasopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, wc-istuin, suihku.
Säilytystilat
ulkovarasto
Tulevat remontit
Käyttövesiputkiston uusiminen jossain kohtaa, tarkkaa aikaa ei olla vielä määritetty.
Tehdyt remontit
2021 purettu keittiön ja olohuoneen välinen seinä, sekä uusittu keittiön kodinkoneet. Asennettu laminaatit, sekä seinät maalattu. TALOYHTIÖSSÄ: Kattoremontti, huopa uusittu 1997. Pesuhuoneiden pintakosteusmittaukset 2005. Maalämpö otettu yhtiön lämmitysmuodoksi 2017. Vesikaton kunnostus ja rännien uusiminen (molemmat rakennukset) 2018. Väliaitojen uusiminen, molemmat rakennukset 2018. Ovet ja ikkunat vaihdettu 2020. Sadevesien poisjohtaminen pihamailta 2020. Viemärien kuvaus 2020. Parkkipaikan kunnostus / vedet 2020. Sadevesiviemärien tarkastus ja puhdistus 2023. Autopaikka-alueen valaistuksen uusiminen 2023.

Velaton hinta
149 000 €
Myyntihinta
149 000 €
Neliöhinta
1 986,67 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
315 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
315 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
27 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Pysäköintimaksu
10.00 e / kk

Rakennusvuosi
1980
Huoneistojen lukumäärä
15
Kerroksia
1
Rakennusmateriaali
puu, tiili
Kattomateriaali
Huopakate
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
F2007 Energiatodistus vanhentunut.
Energiatodistus
Kyllä
Tontin koko
4 342 m²
Kiinteistönhoito
asukkaat
Isännöinti
Retta Services Oy, Retta Isännöinti, Tampere Stachon Kari 0504029470 kari.stachon@retta.fi

Pysäköintitilan kuvaus
sähköpistokkeita: 15.
Yhteiset tilat
Huoneistokohtaiset varastot.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: laatta. Erillisessä WC:ssä: laatta. Olohuoneessa: laminaatti. Makuuhuoneessa: laminaatti. Saunassa: laatta. Kodinhoitohuoneessa: muu. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Erillisessä WC:ssä: maalattu. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu. Kodinhoitohuoneessa: maalattu.