154 000 €74,5 m²

Aurinkorinteentie 2 B, Asuntila, Ylöjärvi3h, k, s

Velaton hinta
154 000 €
Hoitovastike
234,68 € / kk
Asuinpinta-ala
74,5 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2004
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Asuntila
Kaupunki
Ylöjärvi

Tervetuloa viihtyisään kotiin suositulla Asuntilan alueella!

Tämä toimivapohjainen asunto tarjoaa arkeen sujuvuutta ja lämpöä sekä tilaa koko perheelle. Kodissa on kaksi makuuhuonetta sekä peräti kaksi isoa vaatehuonetta, jotka tuovat runsaasti säilytystilaa ja helpottavat arjen järjestystä. Olohuoneessa tunnelmaa ja lämpöä luo varaava takka, ja sieltä on käynti suoraan omalle aurinkoiselle ja suojaisalle takapihalle; täydellinen paikka lasten leikeille, kesäilloille ja rentoutumiselle. Tilavaan keittiöön mahtuu isompikin ruokapöytä, joten yhteiset ruokailuhetket ja juhlahetket onnistuvat vaivatta. Kylpyhuoneen yhteydessä sijaitsee käytännöllinen kodinhoitotila, ja oma sauna kruunaa kokonaisuuden; täällä nautit löylyistä juuri silloin kun itse haluat.

Asunto sijaitsee omalla tontilla, ja pihasta löytyy myös oma autopaikka. Alue on erityisesti lapsiperheiden suosiossa, ja naapurustossa on paljon samassa elämäntilanteessa olevia perheitä. Asuntila tunnetaan rauhallisesta ja viihtyisästä ympäristöstään.

Tässä kodissa yhdistyvät toimivuus, lämpö ja perheystävällinen sijainti; tervetuloa tutustumaan!

Perustiedot

Kaupunginosa
Asuntila
Kohdenumero
20916707
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
74,5 m²
Tontin pinta-ala
7 816 m²
Kokonaispinta-ala
74,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h, k, s
Huoneita
3
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone, kiinteät valaisimet.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, suihku. Varustus: peilikaappi, bidee-suihku.
Säilytystilat
Kuvaus: Huoneistojen irtaimistovarastot väestönsuojatilassa.
Tulevat remontit
Mahdollisen kurtturuusnu hävittäminen/pensaiden hoitoleikkaus Lämminesivaraajien tarkistaminen/uusiminen Märkätilojen uusintatarkistus IV-koneiden uusiminen IV-kanavien puhdistus Palovaroittiminen uusiminen
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2015 Puuosien huoltomaalaus 2019 Vesikaton rikkoutuneiden tiilien vaihto 2020 Vesikaton puhdistus ja suoja-ainekäsittely 2022 IV-kanavien puhdistus ja ilmastointiviemärin avaus 2022 Leikkipaikan kunnostus 2023 Energiatodistusten päivitys 2024 Palovaroittimien uusiminen
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Kuvaus: Kiuas ja lauteet uusittu v. 2022. . sähkökiuas

Velaton hinta
154 000 €
Myyntihinta
154 000 €
Neliöhinta
2 067,11 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
234,68 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
234,68 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

5.6.2025 yhtiökokous päättänyt myöntää hallitukselle valtuudet periä tai jättää perimättä enintään kahden kuukauden hoito- ja/tai pääomavastikkeet sekä muuttaa pääomavastikkeita lainahoitokuluja vastaavasti keskeen tilikauden taloudellisen tilanteen niin vaatiessa tai salliessa.

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Pysäköintimaksu
13.00 e / kk
Muut kustannukset
Muut maksut: Sähkönkulutus n. 150€/kk/2hlö (puita poltettu kolme mottia). Luovutusrajoitus: Yhtiöjärjestys 6§ ja 8§

Rakennusvuosi
2004
Huoneistojen lukumäärä
18
Kerroksia
1
Rakennusmateriaali
muu
Kattomateriaali
Tiili
Kattotyyppi
Harja
Energialuokka
D2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
7 816 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: KJ-Kiinteistöhuolto OY
Isännöinti
Pirkanmaan Ammatti-isännöinti Oy Krista Laine 0440 475 009
Kaavatilanne
Asemakaava
Kuntotutkimus
2021 Märkätilatarkastus

Pysäköintitilan kuvaus
piha-autopaikkoja: 27.
Yhteiset tilat
väestönsuoja, kaapeli-tv, Huoneistokohtaiset varastot. Taloyhtiössä muuta: Ilmanvaihto: tulo/poisto LTO.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: muovi. Erillisessä WC:ssä: muovi. Olohuoneessa: laminaatti. Makuuhuoneessa: laminaatti. Saunassa: muovi. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Erillisessä WC:ssä: maalattu. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu. Saunassa: puu.