39 500 €59 m²

Harjukuja 2 C, Keskusta, Virrat2H+K+S

Velaton hinta
39 500 €
Hoitovastike
112,10 € / kk
Asuinpinta-ala
59 m²
Huoneita
2
Rakennusvuosi
1991
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Virrat

Heti vapaa kaksio läheltä Virtain keskustan palveluita. Valoisa ja pohjaratkaisultaan tilava asunto. Hyvät säilytystilat!

Reilun kokoinen keittiö joka yhdistyy olohuoneeseen. Olohuoneesta käynti takapihan terassille. Terassin yhteydessä pieni piha-alue esim istutuksille. Makuuhuoneen yhteydessä vaatehuone. Pihalla erillinen ulkovarasto.

Olisiko tässä kohde sinulle omaan käyttöön tai sijoitukseen? Tilaa tiedot välittäjältä ja ole yhteydessä!

Perustiedot

Sijainti
Harjukuja 2 C, 34800 Virrat
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
614987
Asuinpinta-ala
59 m²
Kokonaispinta-ala
59 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+K+S
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti
Keittiön varusteet
Jääkaappi, pakastekaappi, sähköliesi, liesituuletin, kiinteät valaisimet.
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, peilikaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Vaatehuone, ulkovarasto
Tulevat remontit
Päätetyt: Kunnossapitotarve seuraavalle viidelle vuodelle: Energiatodistuksen päivitys.
Tehdyt remontit
2004 kaapeliverkkoon liittyminen. 2012 Ulko-ovien uusinta. 2013 nuohous, 10-vuoden energiatodistus. 2015 piha-alueen kunnostus. 2016 puuosien maalaus ja yläpohjan lisäeristys, räystäskourut ja alastulot. 2021 kattoremontti, huoneistokohtaiset palokatkot ja pieneläinverkot. 2024 IV kanavien puhdistus ja lumiesteiden asennus sähköpääkeskuksen ja jätekatoksen katolle. 2025 palovaroittimien asennus.
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Virtain keskustan palvelut kävelymatkan etäisyydellä!.
Lisätiedot
Ostaja vastaa varainsiirtoverosta 1,5% kauppahinnasta

Velaton hinta
39 500 €
Myyntihinta
36 461,57 €
Neliöhinta
669,49 € / m²
Velkaosuus
3 038,43 €

Vastikkeet

Hoitovastike
112,10 € / kk
Pääomavastike
91,76 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
203,86 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Sähkönvuosikäyttöarvio 7306 kWh vuonna 2025. Vesimaksu 5,30e/m3 (laskutus 2 x vuodessa). Autopaikka 27e/vuosi.

Rakennusvuosi
1991
Huoneistojen lukumäärä
16
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1991
Kunnan numero
936

Pintamateriaalit
Keittiö: Parketti, maali. Olohuone: Parketti, tapetti. Makuuhuone 1: Parketti, tapetti. Sauna: Muovimatto, paneeli. Kylpyhuone: Muovimatto, kaakeli.