49 000 €72 m²

Virtaintie 21 C, Keskusta, Virrat3h+k+parveke

Velaton hinta
49 000 €
Hoitovastike
266,40 € / kk
Asuinpinta-ala
72 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1974
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Virrat

Virtain ydinkeskustassa sijaitsevassa taloyhtiössä hienokuntoinen lasitetulla parvekkeella varustettu kolmio. Taloyhtiötä on vuosikausia päivitetty säännöllisillä kunnossapidollisilla toimenpiteillä. Huoneisto on sijainniltaan läpitalon -tyyppinen. Vaalein sävyin pinnoitettu ja sisustettu asunto. Parkettilattiat. Kauppa- ym. palvelut "aivan käden ulottuvilla", lähimarketiin matkaa vain n. 100 m. OTA YHTEYTTÄ JA VARAA ESITTELY !

Perustiedot

Sijainti
Virtaintie 21 C, 34800 Virrat
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
20793232
Kerros
3 / 3
Asuinpinta-ala
72 m²
Tontin pinta-ala
3 200 m²
Kokonaispinta-ala
72 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen, toimeksiantajan ilmoittama
Huoneiston kokoonpano
3h+k+parveke
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: mikroaaltouuni, astianpesukone, liesituuletin / suodatin.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu, ulostyönnetty. Suunta: lounas
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkukaappi, pesukoneliitäntä, wc-istuin, suihku, peili.
Näkymät
Piha-alue nurmikkoineen
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2025 lämpöjohtopumpun vaihto/Tmi Kari Heikkilä, 2024 IV-puhdistus 2024/Pasi Veija, 2024 Energiatodistus, voimassa 9.12.2034 asti, 2023 Sammuttimien tarkastus 2023, 2023 Ouman venttiilimoottorin uusinta 2023/Tmi Kari Heikkilä, Oy2023 Vesikatteen saneeraus 2023/Suomen Bitumikate Oy, 2022 Märkätilakartoitus/Raksystems Oy, 2022 Kuntoarvio/Raksystems Oy, 2022 Parvekkeiden lippojen uusinta/Suomen Bitumikate Oy, 2019 Viemärikanavien puhdistus, 2018 Ulko-ovet uusittu, 2017 Kellarikäytävän maalaus, 2015 Pihan laatoitus, kunnostus, 2014 IV-kanavan puhdistus, 2013 Roska/pyörävarasto, 2009 Ikkuna- ja julkisivuremontti, lisälämmöneristys, 1989 Käyttövesiputkiston uusiminen ja kellarikerroksen lämpöjohtoputkiston uusiminen, 1995 Kattopinnoite uusittu

Velaton hinta
49 000 €
Myyntihinta
49 000 €
Neliöhinta
680,56 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
266,40 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
266,40 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
18 € / kk
Saunan kustannukset
5,00 e / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Pysäköintimaksu
5.00 e / kk
Muut kustannukset
TV: 5.5 EUR/kk.

Rakennusvuosi
1974
Huoneistojen lukumäärä
23
Kerroksia
3
Energialuokka
E2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
3 200 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: KMV kiinteistö- ja turvallisuuspalvelu
Isännöinti
Heikki Rantamaa, Virtaintie 42, 34800 Virrat
Kaavoitustiedot
Rakennusvalvonta/Virtain kaupunki
Kaavatilanne
Yleiskaava
Kuntotutkimus
2022 Märkätilakartoitus/Raksystems Oy, kuntoarvio/Raksystems Oy

Pysäköintitilan kuvaus
piha-autopaikkoja: 12.
Yhteiset tilat
sauna, talopesula, kuivaushuone, jäähdytetty kellari, kellarikomero, urheiluvälinevarasto, kaapeli-tv.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: parketti. Seinät: Keittiössä: tapetti. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: tapetti. Makuuhuoneessa: tapetti.