30 000 €48 m²

Penttiläntie 6 a 4, Haapaniemi, Viitasaari2h + kk + s + p

Velaton hinta
30 000 €
Hoitovastike
211,20 € / kk
Asuinpinta-ala
48 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1974
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Haapaniemi
Kaupunki
Viitasaari

Valoisa kaksio lähellä palveluja järvinäkymällä

Kaunis, siisti ja valoisa kaksio viihtyisässä ympäristössä rauhallisessa talossa, lähellä Viitasaaren keskustan palveluja. Lasitetulta parvekkeelta on näkymä Keitele-järvelle.

Hyvin hoidetussa taloyhtiössä on tehty mm. putkiremontit ja vesikattoremontit sekä viimeisimpänä on kunnostettu sokkelit sekä päätyparvekkeet. Saunatilat ovat siistit.

Asunnon kuukausikulut: hoitovastike on 211,20 euroa + korjausvastike 60 euroa + vesiennakko 20 euroa + sähkömaksut

Kaappitilaa asunnossa on runsaasti sekä lisänä on vaatehuone. Pohjakerroksessa on saunatilojen lisäksi oma varastotila sekä kylmiötila.

Lähiympäristössä kilometrin säteellä on mm. lähikauppa, kirjasto, päiväkoti, koulut, kirjasto, uimahalli, Viitasaari-areena, urheilukenttä ja uimaranta.

Tule tutustumaan, ihastumaan ja neuvottelemaan, pääsemmekö hinnasta yhteisymmärrykseen :).

Perustiedot

Kaupunginosa
Haapaniemi
Kohdenumero
24380355
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
48 m²
Tontin pinta-ala
8 970 m²
Huoneiston kokoonpano
2h + kk + s + p
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Keittiö
Keittokomero
Keittiön varusteet
Sähköliesi, Jää-pakastinkaappi, Liesituuletin
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke, Iso parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Pesukone, Peilikaappi, Laattalattia, Laattaseinä
Säilytystilat
Säilytystilaa, Vaatehuone, Kellarivarasto, Kellarikylmiö
Ominaisuudet
Valoisa, Paljon ikkunoita
Ikkunoiden suunta
Ikkunoita itään, Ikkunoita länteen
Näkymät
Keitele-järvelle
Tulevat remontit
Ikkunoiden uusiminen 2027, pihakaivo sadevesiä varten talo 8 edustalle, parvekkeiden peltiosien maalausta, pihan paikoitusalueen kunnostusta
Tehdyt remontit
Taloyhtiön kolmessa talossa: käyttövesiputkisto ja lämmönjako vuonna 2010-2012, sauna-, pesuhuone- ja pukuhuonetilat remontoitu 2015, vesikatot uusittu 2012-2017, ilmanvaihtokanavat puhdistettu 2017-2020, ovisummerit uusittu 2020-2022, porraskäytävät maalattu 2022, sokkelit kunnostettu ja maalattu 2023, päätyparvekkeet uudelleen rakennettu 2023-2024
Palvelut
Kirjasto lähellä, Puisto lähellä, Päiväkoti lähellä, Ala-aste lähellä, Yläaste lähellä, Lukio lähellä, Terveyskeskus lähellä
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Ei
Kiinteistötunnus
931-401-24-4
TV-palvelut
Keskusantenni

Hinta

Velaton hinta
30 000 €
Myyntihinta
30 000 €
Neliöhinta
625 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
211,20 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Viitasaaren Kappelinrinne
Lisätietoa taloyhtiöstä
3 kerrostaloa, talo 6 valmistunut 1974 ja talot 8 ja 10 valmistuneet 1973, 56 huoneistoa, tontti oma
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1974
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
3
Taloyhtiössä on sauna
Kyllä
Lisätietoa taloyhtiön saunasta
Sauna-, pesuhuone- ja pukuhuonetilat ovat siistit, remontoitu 2015
Tontin koko
8 970 m²
Kiinteistönhoito
KKM Team Oy
Isännöinti
Hyppönen Katja / Vts Tiliasema Oy
Harrastusmahdollisuudet
Ulkoilureittejä, Kuntosali lähellä, Jalkapallokenttä, Uimahalli lähellä, Uimaranta lähellä, Urheiluhalli lähellä
Liikenneyhteydet
Sujuvat yhteydet omalla autolla, Maksuton pysäköinti, Keskustaan ja matkahuoltoon on noin kilometri matkaa.

Muut tilat
Asuntokohtainen kellarivarastotila sekä kellarikylmiötila
Pintamateriaalit
Laminaatti, Muovimatto (Laminaatti huoneissa, muovimattolattia kylpyhuoneessa)