149 900 €52 m²

Huhdanpaju 10 A, Nummela, Vihti2h+kt+s+las.parveke

Velaton hinta
149 900 €
Hoitovastike
234 € / kk
Asuinpinta-ala
52 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 4
Rakennusvuosi
2016
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Nummela
Kaupunki
Vihti

Koti luonnon ja kattavien palveluiden ympäröimänä

Tämä viehättävä kaksio sijaitsee rauhallisella asuinalueella Nummelassa, lähellä luontoa ja kattavia palveluita. Asunto on osa vuonna 2016 valmistunutta Asunto Oy Vihdin Tammelaa, ja se tarjoaa modernia asumismukavuutta kolmannessa kerroksessa hissillisessä talossa. Hyvin suunnitellut 52 neliötä sisältävät saunan ja lasitetun parvekkeen, joka tuo lisätilaa ja mahdollisuuden nauttia ulkoilmasta ympäri vuoden.

Asunnon keittiössä on kaikki tarvittava arjen sujuvuuteen: jääkaappi-pakastin, astianpesukone ja keraaminen liesi. Olohuoneen ja makuuhuoneen laminaattilattiat tuovat tiloihin modernia ilmettä. Kylpyhuoneessa on laattalattia sekä liitäntä pesukoneelle, ja oma sauna tarjoaa rentoutumismahdollisuuden päivän päätteeksi. Taloyhtiön pihapiiri on hyvin hoidettuja sijainti on ihanteellinen, sillä liikenneyhteydet ovat sujuvat ja alue tarjoaa rauhallisen ympäristön asumiseen.

Tässä kodissa yhdistyvät helppous, viihtyisyys ja rauhallinen sijainti. Tervetuloa tutustumaan!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Huhdanpaju 10 A, 03100 Vihti
Kaupunginosa
Nummela
Kohdenumero
80501579
Kerros
3 / 4
Asuinpinta-ala
52 m²
Tontin pinta-ala
3 041 m²
Kokonaispinta-ala
52 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h+kt+s+las.parveke
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
6 kk.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, astianpesukone, liesituuletin, liesi ja uuni. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Kaakko.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, pesukoneliitäntä, peilikaappi, allaskaappi ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Häkkivarasto, kaapistot ja lastenvaunuvarasto
Tulevat remontit
2026: IV-kanavien puhdistus ja perussäätö 2026: 10-vuotistakuutarkastuksen teettäminen
Tehdyt remontit
2026 Palovarottimien uusinta 2021 Piha-alueen istutusten hoito 2019 Aidan rakentaminen
Lisätiedot
Käyttö- ja luovutusrajoitukset: Yhtiöllä autopaikkoihin liittyvä lunastuspykälä. Jos autopaikan hallintaan oikeuttava osake (osakkeet 10796 - 10802) siirtyy millä tahansa saannolla muulta kuin perustajaosakkaalta yhtiön ulkopuoliselle uudelle omistajalle eikä samassa yhteydessä siirretä tämän yhtiön osakkeita, jotka oikeuttavat yhtiön johonkin asuinhuoneiston hallintaan, on siirronsaajan ilmoitettava siirrosta hallitukselle viipymättä ja on yhtiön osakkeenomistajalle oikeus lunastaa siirron kohteena oleva osake. Lunastusmenettelyssä noudatetaan edellä olevan lisäksi kaikilta muilta osin kulloinkin voimassa olevan asunto-osakeyhtiölain säännöksiä.

Velaton hinta
149 900 €
Myyntihinta
61 440,73 €
Neliöhinta
2 882,69 € / m²
Velkaosuus
88 459,27 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
234 € / kk
Pääomavastike
707,56 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
941,56 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 19 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: Lämminvesimaksu, kulutus 13,24€/m3 Kylmävesimaksu, kulutus 5,4990€/m3 Mahdollinen autopaikkamaksu 16€/kk Osakkeenomistajan erääntyneiden ja maksamatta olevien yhtiövastikkeiden ja muiden maksujen määrä on 0,00€ (tilannepäivä 27.04.2026), joista erääntyneiden maksamatta olevien yhtiövastikkeiden ja niihin rinnastettavien maksujen määrä on 0,00€.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Vihdin Tammela
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön lisätiedot: Pääomavastikevakuus: Niin kauan kuin muulla kuin perustajaosakkaalla on huoneistoon kohdistuvaa rakennusaikaista yhtiölainaosuutta jäljellä enemmän kuin 50% huoneiston alkuperäisestä rakennusaikaisesta yhtiölainaosuudesta, tulee yhtiön hallussa olla ao. huoneiston osalta aina vähintään kolmen (3) kuukauden pääomavastikkeiden suuruinen pääomavastikevakuus yhtiön pääomavastikesaatavan vakuutena. Yhtiön hallitus/isännöitsijä vastaa yhtiön päätöksen mukaisesti em. vastikevakuuden palauttamisesta ja/tai korottamisesta.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2016
Huoneistojen lukumäärä
20
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2016
Kerroksia
4
Rakennusmateriaali
Betoni ja tiili
Kattomateriaali