133 900 €41,5 m²

Työväentie 2 A, Nummela, Vihti2h+kt

Velaton hinta
133 900 €
Hoitovastike
128,65 € / kk
Asuinpinta-ala
41,5 m²
Huoneita
2
Kerros
4 / 4
Rakennusvuosi
2016
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Nummela
Kaupunki
Vihti

Toimiva kaksio Nummelan keskustassa

Tämä viehättävä kaksio sijaitsee Nummelan keskustassa, tarjoten erinomaiset kulkuyhteydet ja monipuoliset palvelut aivan lähellä. Vuonna 2016 valmistunut asunto on hyvässä kunnossa, ja sen 41,5 neliömetriä tarjoavat mukavasti tilaa yksinasuvalle tai pariskunnalle.

Asunto sijaitsee neljännessa kerroksessa, ja rakennuksessa on hissi, mikä tekee arjesta sujuvaa. Lattiat ovat laminaattia, ja seinät maalattu, luoden modernin ja raikkaan ilmeen. Keittiö on hyvin varusteltu, sisältäen muun muassa jääkaappi-pakastimen, uunin ja astianpesukoneen, joten ruoanlaitto sujuu vaivattomasti.

Kylpyhuoneessa on kauniit laattalattiat ja -seinät, sekä pesukoneliitäntä, mikä tuo lisämukavuutta. Asunnossa on myös parveke, jossa voi nauttia ulkoilmasta.

Taloyhtiö on hyvin hoidettu, ja viimeisimpien remonttien joukossa on muun muassa sähköautojen latauspisteet.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän viehättävään asuntoon Nummelassa!

Lisätiedot ja yksityisesittelyvaraukset:

Heidi Juuti Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, KiLAT, sisustussuunnittelija 040 5008369, myös Whats App heidi.juuti@remax.fi

Varaa oma yksityisesittelyaika oheisella lomakkeella, sähköpostilla tai puhelimitse!

Onko nykyinen asuntosi vielä myymättä? Pyydä minut maksuttomalle arviokäynnille! Tapaamisen aikana saat arvion asuntosi arvosta sekä tietoa siitä, kuinka juuri me voimme auttaa kotisi myynnissä.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Työväentie 2 A, 03100 Vihti
Kaupunginosa
Nummela
Kohdenumero
80501664
Kerros
4 / 4
Asuinpinta-ala
41,5 m²
Tontin pinta-ala
4 264 m²
Kokonaispinta-ala
41,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h+kt
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
6 kk.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, uuni, liesi, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Koillinen ja kaakko.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, peilikaappi, allaskaappi ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Kaapistot
Tulevat remontit
2024 Sähköautojen latauspisteet
Tehdyt remontit
2025 Ilmanvaihtokanavien puhdistus 2026 10-vuotis tarkastus

Velaton hinta
133 900 €
Myyntihinta
62 394,83 €
Neliöhinta
3 226,51 € / m²
Velkaosuus
71 505,17 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
128,65 € / kk
Pääomavastike
699,20 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
827,85 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
20,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 20 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Kylmävesi 5€/m3 Lämminvesi 9,70€/m3

Rakennusvuosi
2016
Huoneistojen lukumäärä
59
Liiketilojen pinta-ala
149 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
3
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2016
Kerroksia
4
Energialuokka
Energialuokka: C2013, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 17.11.2026
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Tontin koko
4 264 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Kiinteistö-Tahkola helsinki Oy, Johannes Mauno, johannes.mauno@kiinteistotahkola.fi, 0207488384
Kaavoitustiedot
Vihdin kunta, kaavoitus, kaavoitus@vihti.fi, p. 044 467 5285

Yhteiset tilat
Väestönsuoja, urheiluvälinevarasto ja irtaimistovarasto