134 000 €36 m²

Pisteenkaari 13 B, Nummela, Vihti2h,kk,kph

Velaton hinta
134 000 €
Hoitovastike
288 € / kk
Asuinpinta-ala
36 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 4
Rakennusvuosi
2013
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Nummela
Kaupunki
Vihti

Aivan Nummelan keskustassa oleva omaehtoisen asumisen mahdollistava palvelutaloasunto. Taloyhtiö on valmistunut v. -13 ja huoneisto on hyväkuntoinen 2-kerroksen kompakti kaksio. Olohuone ja keittiö ovat avointa yhtenäistä tilaa ja oh:sta on kulku lasitetulle parvekkeelle. Makuuhuoneessa on kaappitilaa ja kulku kph/wc-tilaan. Asunto on varustettu elämistä helpottavilla ratkaisuilla mm. esteetön kulku ja apukahvoja valmiina monessa paikassa. Lisäksi yhtiössä on leveät käytävät, iso hissi ja iso eteisaula, jonne saa kulkemista helpottavat välineet tarvittaessa parkkiin. Asunnossa voi asua kuten "normaalissa" huoneistossa, mutta tarvittaessa voi tukeutua Kaarikeskussäätiön monipuolisiin hoito-, turva- ja hoivapalveluihin. Lisätiedot: https://www.kaarikeskus.fi/

Perustiedot

Sijainti
Pisteenkaari 13 B, 03100 Vihti
Kaupunginosa
Nummela
Kohdenumero
21365218
Kerros
2 / 4
Asuinpinta-ala
36 m²
Tontin pinta-ala
1 000 m²
Kokonaispinta-ala
36 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h,kk,kph
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
vuokrattu
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: astianpesukone, kiinteät valaisimet, liesituuletin / hormi. Keittiö ja olohuone ovat avointa yhtenäistä tilaa.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu. Suunta: itä
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Hyväkuntoinen ja tilava kph/wc. . Varustus: pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peili, kiinteät valaisimet, kylpyhuonekaapisto, asennettuja erikoisvarusteita.
Näkymät
Nummelan keskustan suuntaan taloyhtiön piha-alueelle.
Tulevat remontit
2025 kiinteistön sähköjen tutkiminen, parvekelasien huolto, asunto nro 6 kattovuodon syyn selvittäminen ja korjaaminen
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2024 Hissiin uusittu UPS-laite (keskeytymätön virransyöttö), ilmanavaihdon puhdistus ja säätö, VSS-tarkastus 2022 Hissin kannatinvaijerin uusiminen 2021 1. kerroksen käytävän ovipumpun uusiminen 2020 Hissin viallisen anturin korjaus 2020 Ilmastoinnin jäähdytyskoneen korjaus 2019 Liikuntasalin oven moottorin korjaaminen ja uusiminen 2018 Ilmastoinnin jäähdytyslaitteiston kompressorin uusiminen 2017 Jätevesipumput uusittu 2016 Hissin ja liukuovien korjaus ja kunnossapitotyöt 2015 Ikkunoiden ja ovien, ulkopuolisten lukostojen, LVI-järjestelmien, hissin ja sähköjärjestelmän korjaukset. 2014 Takuukorjauksia suoritettu (Viemäröinnin pumppujen uusinta, ilmastointikoneen tilan vesieristys ja ilmastointikoneen rakennusvirheiden korjaus)
Saunan lisätiedot
sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Kyllä
Palvelut
Palvelut: Lähikauppa 100m, muut 500m-1km, kirjasto 100m, kaikki muut palevlut 100m-500m. Ravintola samassa talossa. Koulut: Ala-aste 700m
Kohde on
Osakehuoneisto
Tietoliikennepalvelut
taloverkko

Hinta

Velaton hinta
134 000 €
Myyntihinta
99 683,53 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
3 722,22 € / m²
Velkaosuus
34 316,47 €
Lisätietoa velkaosuudesta
Rahoituslaina 1, laina päättyy 31.7.2037, lainankorko 4,29%

Vastikkeet

Hoitovastike
288 € / kk
Pääomavastike
468 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
756 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Pysäköintimaksu
15.00 e / kk
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesimaksu ennakkona 25eur/hlö/kk, laskutus kulutuksen mukaan kylmävesi 3,6eur/m³ ja lämminvesi 8,42eur/m³

Rakennusvuosi
2013
Huoneistojen lukumäärä
26
Liiketilojen pinta-ala
342,6 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
12
Kerroksia
4
Energialuokka
D2013
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
1 000 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Nummelan Huoltokaksikko Oy
Isännöinti
Averia Isännöinti Oy, Hanna Alanen, Suurlohjankatu 10, 08100 Lohja 044 7300 400, averia@taloasema.fi
Kaavoitustiedot
Vihdin kunta
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Linja-autot 200m-600m
Lämmitys
Kaukolämpö
Tontin vuokra päättyy
31.12.2051
Maanvuokraaja
Vihdin kunta
Tontin omistus
Vuokralla

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
sähköpistokkeita: 18.
Yhteiset tilat
sauna, väestönsuoja, kaapeli-tv, Huoneistokohtaiset varastot.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: muovi. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: muovi. Makuuhuoneessa: muovi. Saunassa: laatta. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu. Saunassa: kaakeli.