79 800 €57 m²

Kenttätie 2 B, Ojakkala, Vihti2h, k, s, parveke

Velaton hinta
79 800 €
Hoitovastike
105,45 € / kk
Asuinpinta-ala
57 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 2
Rakennusvuosi
1989
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Kaupunginosa
Ojakkala
Kaupunki
Vihti

Heti vapaa kaksio luhtitalossa, Ojakkalan keskustassa.

- olohuoneessa korkea huonetila - keittiön yläpuolella parvi, jota voi käyttää toisena makuuhuoneena tai vaikka etätyöpisteenä - keittiön parkettilattia uusittu v. 2025 - pesuhuone uusittu v. 2012 yhtiön toimesta - tilava parveke - lähikauppaan n. 300m. Päiväkoti ja ala-aste myös lähellä. - loistotilaisuus vaikka sijoittajalle, edulliset asumiskustannukset

Ojakkalan uimaranta n. 800m. Helsinki Kamppi n. 49min. omalla autolla.

Sovi oma esittelyaikasi!

Hanna Johansson YKV, LKV 0405714764 hanna.johansson@asuntokauppalkv.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Kenttätie 2 B, 03250 Vihti
Kaupunginosa
Ojakkala
Kohdenumero
80491007
Kerros
2 / 2
Asuinpinta-ala
57 m²
Tontin pinta-ala
5 667 m²
Kokonaispinta-ala
57 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h, k, s, parveke
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin (Upo), liesituuletin, astianpesukone ja liesi (Electrolux). Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti ja teräs.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Ulostyönnetty parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, peilikaappi, allaskaappi, pesuallas ja pesukoneliitäntä.
Säilytystilat
Kaapistot ja häkkivarasto
Tulevat remontit
2025 Ulkoverhoilun rappausten paikkakorjaus IV-järjestelmän dokumentointi ja tarvittaessa puhdistus Ikkunoiden kuntokartoitus Salaojien selvitystyö 2026 Peltikaton uusimisen suunnittelun ja kilpailutuksen aloittaminen 2027 Peltikaton uusiminen
Tehdyt remontit
2008 ulkopuolen maalauskorjauksia 2009 lämminvesivaraajat 2010 autopaikoitusten laajennus 2011 B-talon kellarin kosteusvauriokorjaus 2011 2 kylpyhuoneremonttia 2011 kerhotilan vesivahingon korjaus 2012 kylpyhuone remontoitu 2015 kattoikkunat uusittu 2021 parvekkeiden ja julkisivupaneeleiden osittainen uusiminen ja maalaaminen sekä päätyräystäiden uusiminen
Palvelut
Lähikauppa n. 300m.

Velaton hinta
79 800 €
Myyntihinta
79 800 €
Neliöhinta
1 400 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
105,45 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
120,40 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 15 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Muu vastike: 14,95 € / kk

Rakennusvuosi
1989
Huoneistojen lukumäärä
21
Liiketilojen pinta-ala
723,5 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
6
Kerroksia
2
Ilmastointijärjestelmä
koneellinen poisto ja koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
5 667 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Isännöinti
Nummelan Yrityspalvelu Sakesa Ky, Esa Mäkinen, esa.makinen@sakesa.fi, 0405808013
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla ja hyvät pyöräilytiet