199 000 €105 m²

Lentäjänkuja 4 A, Nummela, Vihti4h, k, kph, s, khh, erillinen wc, 2 x vh, p, terassi, var

Velaton hinta
199 000 €
Hoitovastike
593,25 € / kk
Asuinpinta-ala
105 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1979
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Nummela
Kaupunki
Vihti

Valoisa ja remontoitu 105 m² rivitalokoti Nummelan harjulla! Omalta pihalta suoraan ulkoilureiteille, talvella hiihtoladuille ja syksyllä marjastamaan.

- Avarat ja valoisat oleskelutilat alakerrassa ja makkarit omassa rauhassa yläkerrassa - Kylpyhuone ja sauna remontoitu 2020 - Ajaton keittiö remontoitu 2019 - Keittiön jatkeena apukeittiö, joka remontoitu muutettu kodinhoitohuoneeksi 2019 - Iso suojaisa takapiha jossa nurmialuetta, sekä hyvän kokoinen terassi - Koko huoneiston levyinen parveke yläkerrassa - Vaatehuoneet ja wc:t molemmissa kerroksissa - Etupiha asfaltoitu ja yhtiön ulkoasu pidetty huoliteltuna - Yhtiössä uusittu lämmitysmuoto vesi-ilmalämpöpumppuun ja asennettu aurinkopaneelit tueksi - lämmitys sisältyy vastikkeeseen - Oma tontti - Taloyhtiössä mahdollista asentaa omalle sähköpistokepaikalleen sähkönautonlatausasema - Mahdollisuus kahteen autopaikkaan

Sovi oma esittely ja tule ihastumaan uuteen kotiisi!

Taru Vähäkangas 040 085 7013 taru.vahakangas@asuntokauppalkv.fi

Asuntoportaalien tiedot ovat rajalliset. Tilaa virallinen myyntiesite välittäjältä.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Lentäjänkuja 4 A, 03100 Vihti
Kaupunginosa
Nummela
Kohdenumero
80494214
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
105 m²
Tontin pinta-ala
4 436 m²
Kokonaispinta-ala
105 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
4h, k, kph, s, khh, erillinen wc, 2 x vh, p, terassi, var
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Työtason materiaali: Laminaatti. Keittiö uusittu 2019, vaaleat kaapistot, jääkaappipakastin, astianpesukone, induktioliesi, liesituuletin hormiin.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Ulostyönnetty parveke. Parvekkeen suunta: Kaakko.
Terassin kuvaus
Kaakkoon
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Kylpyhuone ja sauna remontoitu 2020, suihku, allaskaappi, peilikaappi, lattialämmitys, wc. Erillisten WC:n lukumäärä: 2. Erillisen WC:n kuvaus: Toinen wc kylpyhuoneen yhteydessä ja toinen erillinen.
Säilytystilat
Vaatehuone, kylmä ulkovarasto ja kaapistot. Lisätietoja säilytystiloista: Kaksi vaatehuonetta, molemmissa kerroksissa oma.
Tulevat remontit
Selvitys korjaustarpeesta vuosille 2025-2029: 2025: Parvekkeiden betoniosien maalaus 2025: Huoneistokohtaisten palovaroittimien asennus 2026: Asuntojen varastojen kunnostus talkoilla 2027: Patteriverkoston perussäätö ja venttiilien uusiminen 2028: Katon kunnostus, palokatkot ja räystäslaudat
Tehdyt remontit
2025: Ilmanvaihdon puhdistus ja säätö, ilmanvaihdon korjaukset, latauspisteiden viimeistely 2024: Sähköautojen latausvalmius, lämmitysmuodon muutos öljystä vesi-ilmalämpöpumppu + sähkö, asennettu aurinkopaneelit 2023: Viemärien pesu ja kuvaus 2019: Huoneistojen väliset väliaidat uusittu 2017: Rakennusten päätykolmiot uusittu 2014: Pääovet, parvekeovet ja terassien ovet uusittu 1998: Putkisaneeraus
Palvelut
K-Supermarket ja LIDL Nummela 2,2km, K-Citymarket ja Prisma Nummela 3,0km

ulkoilureitit lähellä, kuntosali, urheiluhalli, jäähalli, uimahalli, jalkapallokenttä
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
927-406-2-405
Postitoimipaikka
Vihti

Hinta

Velaton hinta
199 000 €
Myyntihinta
194 973,48 €
Neliöhinta
1 895,24 € / m²
Velkaosuus
4 026,52 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
593,25 € / kk
Pääomavastike
117,68 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
710,93 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Vesimaksu kulutuksen mukaan (kylmä vesi 5,49m3 ja lämmin vesi 13,49m3)
Autopaikan kustannukset
2,50 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Lentäjäntalo
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön lisätiedot: -Lämmitysmuodon muutos: Lämmitysmuodon muutos on toteutettu leasing-rahoituksella, jossa laitteista maksetaan 7-vuoden ajan leasing maksuja 18 424,52 eur/vuosi. Taloyhtiön kiinnitykset: 183 600 €.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1979
Huoneistojen lukumäärä
10
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1979
Kerroksia
2
Energialuokka
Energialuokka: D2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 13.06.2035
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Tontin koko
4 436 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Isännöinti
Arvo Kiinteistöhallinta Oy, Nette Nordberg, info@arvokh.fi, +358105080470
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla ja hyvä kulkuyhteys Lähin bussipysäkki n. 250m, linja-autoasema 3,0km

Pysäköintitilan kuvaus
Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Jokaiselle huoneistolle kuuluu yksi sähköpistokepaikka. Mahdollisuus myös toiseen autopaikkaan jonotuksella.