179 800 €55,5 m²

Loiskaajantie 4 A, Nummela, Vihti2h, k, kph, lasitettu parveke

Velaton hinta
179 800 €
Hoitovastike
210,90 € / kk
Asuinpinta-ala
55,5 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 5
Rakennusvuosi
2017
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Nummela
Kaupunki
Vihti

Moderni kaksio hissitalon 3. kerroksessa, Nummelan keskustassa!

Nummelan keskustassa v. 2017 valmistunut valoisa ja moderni kaksio odottaa uutta omistajaa. - Asunto on erinomaisessa kunnossa. - Hissitalo, joten sopii hyvin myös liikuntaesteisille. - Asunnon sydän on tilava olohuone. - Lasitettu länsiparveke on täydellinen paikka nauttia ilta-auringosta. - Keittiössä on nykyaikaiset kodinkoneet ja tilaa myös ruokapöydälle.

Sijainti on ihanteellinen: lähellä ovat niin Nummelan keskustan monipuoliset palvelut kuin kauniit ulkoilumaastotkin. Uusi Sale-kauppa löytyy vierestä ja suurempi Prisma on kilometrin päässä. Liikenneyhteydet ovat erinomaiset, olitpa sitten liikkeellä autolla tai julkisilla.

Asunto Oy Vihdin Pihla tarjoaa asukkailleen monipuoliset yhteistilat, kuten saunan ja urheiluvälinevaraston. Yhtiössä on myös mahdollisuus autopaikkaan, ja pysäköintipaikkoja on saatavilla sähköpistokkeilla.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän valoisaan ja viihtyisään kotiin, joka odottaa juuri sinua!

Hanna Johansson YKV, LKV 0405714764 hanna.johansson@asuntokauppalkv.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Loiskaajantie 4 A, 03100 Vihti
Kaupunginosa
Nummela
Kohdenumero
80492061
Kerros
3 / 5
Asuinpinta-ala
55,5 m²
Tontin pinta-ala
3 364 m²
Kokonaispinta-ala
55,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h, k, kph, lasitettu parveke
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin (Electrolux), erillisuuni (Rosenlew kiertoilmauuni) ja astianpesukone (AEG). Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Länsi.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihku, wc-istuin, lattialämmitys, bidee-suihku, allaskaappi, peilikaappi, suihkuseinä, pesukoneliitäntä ja pesuallas.
Säilytystilat
Kaapistot ja häkkivarasto
Tulevat remontit
2027 Ilmastointikanavien puhdistus 2027 Palovaroittimien uusiminen
Tehdyt remontit
2021 Porrashuoneen ikkunoiden kalvottaminen auringon säteilyä vähentävällä kalvolla rapun lämpenemisen vähentämiseksi.
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Palvelut: Terveysasema n. 900 m.
Uusi lähikauppa Sale n. 50 m.
Prisma n. 1km
Paikallistiedot: Keskustan monipuoliset palvelut vieressä.
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
927-406-3-432
Postitoimipaikka
Vihti

Hinta

Velaton hinta
179 800 €
Myyntihinta
179 800 €
Neliöhinta
3 239,64 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
210,90 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
210,90 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
20,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 20 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: Yhtiön kaikissa asuinhuoneistoissa on huoneistokohtaista kulutusta mittaavat vesimittarit. Mittarit luetaan vuosittain vuoden lopussa, jolloin ennakkomaksut tasataan todellisen kulutuksen mukaisesti ja osakkaille lähetetään toteutuneesta kulutukset riippuen, joko hyvityslasku tai lasku.
Autopaikan kustannukset
15 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Vihdin Pihla
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 6 123 100 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2017
Huoneistojen lukumäärä
39
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2017
Kerroksia
5
Energialuokka
Energialuokka: C2013, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 09.05.2026
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto ja käytävällä huippuimurit
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
3 364 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Kiinteistö-Tahkola Helsinki Oy, Johannes Mauno, johannes.mauno@kiinteistotahkola.fi, +358207488384