389 000 €147 m²

Vuohitie 2, Metsola, Vantaa7h+avok.+s+kph+khh+2xwc+parv.+2 aut.autok.

Velaton hinta
389 000 €
Asuinpinta-ala
147 m²
Huoneita
7
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2008
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Kaupunginosa
Metsola
Kaupunki
Vantaa

Huom! Suosimme hyväksi havaittua tapaa ja toivomme ensisijaisesti yksityisesittelyjä. Otathan yhteyttä, kiitos?

Nyt tilava koti Metsolan suositulla pientaloalueella!

Täältä löytyy makuuhuoneita jopa 6 kpl, joten sopii vaikkapa isollekin perheelle. Olohuoneessa runsaasti valoa tuovia ikkunoita ja tunnelmallinen varaava takka tuo lämpöä talveen.

Upea vaalea avokeittiö uusittu 2024. Reilun kokoinen ruokailutila. Alakerran seinä- ja kattopinnat maalattu 2024 sekä porraskäytävän seinät ja katto maalattu 2025.

Todella toimiva asunto, jossa on mm. viihtyisä olohuone, mainion kokoinen kodinhoitohuone, reilut makuuhuoneet ja erillinen wc kummasakin kerroksessa. Ilmalämpöpumppu hankittu 2022.

Pihalta löytyy lämmintä ja kylmää varastotilaa ja kahdelle autolle autokatos. Suojaisa, terassi ja aurinkoinen parveke etelän suuntaan. Oma tontti.

Hyvät ulkoilureitit, lähikauppa ja päiväkoti löytyvät läheltä.

Tule paikalle ihastumaan! Tervetuloa ja varaa oma henkilökohtainen esittelyaikasi.

Hoidan tarvittaessa myös nykyisen asunnon myynnin. Ota yhteyttä ja tilaa maksuton arviointi nykyisestä kodistasi, niin lähdetään yhdessä toteuttamaan sinun asuntounelmaasi.

Perustiedot

Sijainti
Vuohitie 2, 01480 Vantaa
Kaupunginosa
Metsola
Kohdenumero
1413979
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
147 m²
Tontin pinta-ala
835 m²
Huoneiston kokoonpano
7h+avok.+s+kph+khh+2xwc+parv.+2 aut.autok.
Huoneita
7
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Keittiö upeasti uusittu 2024. Täyskorkeat integroidut jääkaappi & pakastin, induktio liesitaso, erillisuuni, integtoitu mikroaaltouuni, liesikupu/-tuuletin, astianpesukone (ei uusittu remontin yhteydessä), iso komposiittipesuallas, työtasot laminaatti
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, 2 suihkua, lattialämmitys. 2 kpl wc, peilikaappi, allaskaappi, lattialämmitys, seinät maalattu, lattia laatta. Sähkösauna, seinät paneeli, lattia laatta
Palvelut
Alakoulu (etäisyys n. 1.5 km), Päiväkoti (etäisyys n. 0.2 km), Lähikauppa (etäisyys n. 0.3 km)

Hinta

Velaton hinta
389 000 €
Myyntihinta
389 000 €
Neliöhinta
2 646,26 € / m²
Lainalaskuri

Muut maksut

Keskimääräinen sähkönkulutus
Sähkön kokonaiskulutus (lämmitys + taloussähkö) ollut nykyisillä asukkailla n.24000 kWh/v.2024. Sähkön kulutus ja hinta ovat riippuvaisia muun muassa sähkösopimuksesta, asukasmäärästä, lämpötilasta ja asukkaiden kulutustottumuksista.
Muut kustannukset
Kiinteistövero v.2025..
Kiinteistövero
708,00

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Rakennusvuosi
2008
Rakennusvuoden lisätiedot
2008, käyttöönottovuosi: 2008
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
Puu, betoni
Kattomateriaali
Tiilikate
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
D2013
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen, lämmön talteenotto (LTO)
Kiinteistön antennijärjestelmä
Yleisantenni
Tontin koko
835 m²
Kaavoitustiedot
Lopputarkastus tehty
Kaavatilanne
asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussi (etäisyys n. 0.2 km), Juna (etäisyys n. 1.7 km)
Muut rakennukset
Pihavarasto, leikkimökki
Lämmitys
Ilmalämpöpumppu
Lisätietoja lämmityksestä
Sähkölämmitys, ilmalämpöpumppu (hankittu 2022)
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Ominaisuudet
Takka (varaava), ilmalämpöpumppu, eteisen, khh:n ja makuuhuoneiden kaapistot, pihavarasto, leikkimökki

Tekniset tiedot

Puhtaanapito
HSY:n taksan mukaan astian koon/tyhjennyskertojen perusteella (maksu ollut nykyisillä asukkaila n.20€/kk; sis.biojäte)
Vesi ja jätevesi
HSY:n taksan mukaan perusmaksu ja kulutusmaksu käyttömäärän perusteella.
Viemäröinti
Kunnan
Käyttövesi
Kunnan
Lainalaskuri