122 000 €41,5 m²

Kaivokselantie 5 M, Kaivoksela, Vantaa2h + kt +r.parv

Velaton hinta
122 000 €
Hoitovastike
178,45 € / kk
Asuinpinta-ala
41,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 7
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kaivoksela
Kaupunki
Vantaa

Valoisa kaksio

Valoisa ja moderni kaksio erinomaisella sijainnilla Vantaan Kaivokselassa!

Tervetuloa tutustumaan tähän tehokaspohjaiseen 41,5 m² kaksioon, joka sijaitsee vuonna 2019 valmistuneessa talossa. Asunnon etelään avautuvat ikkunat tuovat runsaasti luonnonvaloa ja luovat viihtyisän tunnelman läpi päivän.

Huoneisto tarjoaa toimivan pohjaratkaisun, jossa olohuone ja keittiö muodostavat yhtenäisen, avaran tilan. Makuuhuoneessa on hyvin tilaa, ja erillinen vaatehuone tuo arkeen käytännöllisyyttä ja järjestystä. Modernit materiaalivalinnat ja hyväkuntoiset pinnat tekevät asunnosta muuttovalmiin kokonaisuuden.

Taloyhtiö on uudehko, joten suurempia remonttihuolia ei ole näköpiirissä. Sijainti on rauhallinen mutta keskeinen – hyvät kulkuyhteydet sekä palvelut löytyvät läheltä.

Tämä koti sopii erinomaisesti niin ensiasunnon ostajalle, sijoittajalle!

Ota yhteyttä ja kysy lisätietoja!

Perustiedot

Sijainti
Kaivokselantie 5 M, 01610 Vantaa
Kaupunginosa
Kaivoksela
Kohdenumero
24486431
Kerros
2 / 7
Asuinpinta-ala
41,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2h + kt +r.parv
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Keittiö
Avokeittiö
Keittiön varusteet
Integroidut koneet, Astianpesukone, Sähköliesi, Induktioliesi, Jää-pakastinkaappi, Pakastin, Jääkaappi
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Ranskalainen parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Suihkuseinä, Pesukone, Peilikaappi, Allaskaappi, Laattalattia, Lattialämmitys
Säilytystilat
Säilytystilaa, Vaatehuone, Tilaa pyykeille, Tilaa ulkoiluvälineille
Ominaisuudet
Valoisa, Korkeat huoneet, Hyvä äänieristys, Sälekaihtimet, Paljon ikkunoita
Ikkunoiden suunta
Ikkunoita etelään
Asunnossa sauna
Ei
Palvelut
Ala-aste lähellä, Lukio lähellä, Yläaste lähellä, Päiväkoti lähellä
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Ei

Hinta

Velaton hinta
122 000 €
Myyntihinta
122 000 €
Neliöhinta
2 939,76 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
178,45 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Vantaan Mittari
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2019
Huoneistojen lukumäärä
89
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
7
Harrastusmahdollisuudet
Ulkoilureittejä, Kuntosali lähellä, Uimaranta lähellä
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, Yöbussin pysäkki lähellä, Sujuvat yhteydet omalla autolla, Maksuton pysäköinti, Paljon parkkitilaa
Lämmitys
Kaukolämpö
Lämmönjakelu
Vesikiertoinen lattialämmitys

Tilat ja materiaalit

Pintamateriaalit
Laminaatti