268 000 €75 m²

Urheilutie 8 C 9, Jokiniemi, Vantaa3h+k+s+las.parv.

Velaton hinta
268 000 €
Hoitovastike
337,50 € / kk
Asuinpinta-ala
75 m²
Huoneita
3
Kerros
4 / 4
Rakennusvuosi
2008
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Jokiniemi
Kaupunki
Vantaa

Nyt myynnissä ihastuttava hissitalon ylimmän kerroksen kolmio Jokiniemessä!

Tämä hyvin pidetty koti vapautuu nyt seuraavalle omistajalleen. Asunnosta on pidetty vuosien varrella hyvää huolta, ja pintoja on päivitetty säännöllisesti, joten muuttamaan pääset halutessasi ilman suurempia remontteja.

Asuntoon sisään tultaessa vastassa on tilava eteinen, jossa on runsaasti kaappitilaa. Kylpyhuoneessa on paikka pesutornille, ja omassa saunassa nautit löylyistä vaikka joka päivä. Keittiössä on hyvin kaappitilaa sekä paikka ruokapöydälle. Keittiön kodinkoneita on uusittu vuonna 2019. Olohuoneesta on käynti lasitetulle parvekkeelle, joka tuo mukavasti lisätilaa sisätilojen jatkeeksi. Asunnossa on lisäksi kaksi tilavaa makuuhuonetta, joissa molemmissa on kaapistot. Asumismukavuutta lisää viilentävä ilmalämpöpumppu, joka pitää asunnon miellyttävän viileänä kesähelteillä.

Hyvin hoidettu taloyhtiö sijaitsee omalla tontilla, ja asumiskustannukset ovat edulliset. Vuonna 2008 valmistuneessa yhtiössä ei suunnitelmien mukaan ole tarvetta suurille peruskorjauksille lähivuosina. Jokaisella asunnolla on mahdollisuus autopaikkaan, jossa on valmiina sähköauton latausasema.

Sijainti kattavien palveluiden ja sujuvien liikenneyhteyksien äärellä on erinomainen. Jokiniemen kouluun on matkaa noin 500 metriä ja suomen- että ruotsinkieliset päiväkodit ovat parin minuutin kävelymatkan päässä. Hiekkaharjun juna-asema sijaitsee noin 700 metrin päässä, josta pääsee näppärästi Helsingin keskustaan tai lentoasemalle. Hiekkaharjun urheilupuisto sekä muut lähialueen monipuoliset liikuntamahdollisuudet tarjoavat loistavat puitteet liikunnan ystäville.

Tätä asuntoa esitellään yksityisesittelyin, joten ota yhteyttä ja varaa oma esittelyaikasi!

Lisätiedot ja esittelyt:

Ville Koskela Kiinteistönvälittäjä, LKV puh. 0400 340 544 ville.koskela@remax.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Jokiniemi
Kohdenumero
80506014
Kerros
4 / 4
Asuinpinta-ala
75 m²
Tontin pinta-ala
4 461 m²
Kokonaispinta-ala
75 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h+k+s+las.parv.
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, erillisuuni, liesi, astianpesukone ja liesituuletin. Liesi: Keraaminen liesi.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Luode.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, pesuallas, allaskaappi, peili ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Kaapistot ja häkkivarasto
Tulevat remontit
Hallituksen kunnossapitotarveselvitys vuosille 2026-2030: 2026: Kiinteistön peruskuntoarvion päivitys 2026: Raja-aidan asennus 2026: Leikkipaikan kunnostuksia 2027: Asuinrakennusten puuosien ja jätekatoksen huoltomaalaus 2027: Lämmönjakokeskuksen uusiminen 2027: Paisunta-astian uusiminen 2027: Valvonta-alakeskuksen uusiminen 2028: Sokkelin liikuntasaumojen uusiminen 2028: Salaojituksen kuvaus ja painehuuhtelu
Tehdyt remontit
2025 Pihan kunnostus ja kasvillisuuden uusinta 2025 Palovaroittimien asennus 2023 Sähköautojen latauspaikkajärjestelmä 2023 Valaistuksen parantaminen pihalla 2022 Viemäreiden huuhtelu ja kuvaus 2022 Sähköautopaikkojen toteutussuunnittelu 2021 Ilmanvaihdon nuohous, mittaus ja säätötyö 2021 Pihavalaistuksen muuttaminen LED-tekniikkaan 2020 D- ja E-rappujen välisen asfaltoinnin korjaus 2019 Ulko-ovien lukot 2019 Parvekelasien huolto 2019 Ikkunoiden ja ovien huoltokorjauksia 2018-2019 2018 Vesi/lämpö/viemärilinjojen kuntotutkimus 2017 Kymmenvuotistarkastukset 2017 Salaojien kuvaus ja huuhtelu 2017 Rakennustekninen kuntoarvio 2017 Kylpyhuoneiden kuntotutkimus 2017 Ilmanvaihdon puhdistus, mittaus ja säätö 2015 Katon kuntokatselmus 2014 Sadevesikaivojen tyhjennykset

Velaton hinta
268 000 €
Myyntihinta
265 333,25 €
Neliöhinta
3 573,33 € / m²
Velkaosuus
2 666,75 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
337,50 € / kk
Pääomavastike
48,75 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
386,25 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
27 € / hlö / kk
Autopaikan kustannukset
15 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Vantaan Winterinmäki
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 4 083 660 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2008
Huoneistojen lukumäärä
40
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2008
Kerroksia
4
Energialuokka
D2018
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Tontin koko
4 461 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Asuma Palvelut, Katariina Laitinen, +358207792333

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Pysäköintipaikoilla sähköauton latausasemat valmiina.
Yhteiset tilat
Väestönsuoja, kellarikomero, lastenvaunuvarasto, kuivaushuone ja urheiluvälinevarasto
Muut tilat
Eteisessä parkettilattia ja seinät maalattu.
Ominaisuudet
Muuta kauppaan kuuluvaa: Viilentävä ilmalämpöpumppu (asennettu v. 2025), sälekaihtimet, rullaverhot.

Tekniset tiedot

Vesi ja jätevesi
Vesijohto: Kunnallisvesi.
Viemäröinti
Kunnallinen viemäriverkosto.