28 287 €73,5 m²

Sinirikonkuja 6, Viertola, Vantaa3h+k+s

Velaton hinta
28 287 €
Hoitovastike
1 164,60 € / kk
Asuinpinta-ala
73,5 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1996
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Viertola
Kaupunki
Vantaa

Kampanjaetu uusille asiakkaille! Saat 200 € alennuksen tämän asunnon kuukausittaisesta käyttövastikkeesta vuoden 2026 loppuun asti. Etu koskee uusia sopimuksia, jotka allekirjoitetaan viimeistään 31.5.2026. Alennus myönnetään kuukausilta, joilta käyttövastiketta kertyy vähintään 15 päivältä. Lue tarkemmat kampanjaehdot. https://ta.fi/loppuvuosi-halvemmalla/  

Valoisa ja tilava ensimmäisen kerroksen asumisoikeuskolmio

Tämä toimivapohjainen koti tarjoaa viihtyisät puitteet arkeen. Tuulikaapissa ja eteisessä on runsaasti säilytystilaa, ja keittiö sekä ruokailutila muodostavat käytännöllisen kokonaisuuden omissa tiloissaan. Keittiössä on uudet kodinkoneet.

Valoisasta olohuoneesta on käynti parvekkeelle. Kaksi makuuhuonetta kylpevät kauniisti ilta-auringon valossa. Arjen sujuvuutta lisää juuri remontoitu erillis-wc, ja kylpyhuoneesta löytyvät pyykinpesuliitännät sekä oma sauna.

Sinirikonkuja 6 on asumisoikeuskerrostalo Vantaan Tikkurilassa. Kaikkiaan tässä vuonna 1996 valmistuneessa kohteessa on 15 asuntoa. Sinirikonkuja 6 sijaitsee erinomaisella paikalla aivan Tikkurilan keskustassa.

Lähistöllä on runsaasti kauppoja, ravintoloita ja muita palveluita. Lähimmät koulut ja päiväkodit sijaitsevat muutaman sadan metrin päässä. Sinirikonkujalta on noin 700 metriä Tikkurilan juna-asemalle, josta pääsee esimerkiksi Helsingin keskustaan alle viidessätoista minuutissa. Alueella on myös hyvät liikunta- ja harrastusmahdollisuudet. Kilometrin säteeltä löytyy mm. uimahalli, jäähalli, kirjasto ja nuorisotalo.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Sijainti
Sinirikonkuja 6, 01300 Vantaa
Kaupunginosa
Viertola
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
73,5 m²
Kokonaispinta-ala
73,5 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+k+s
Huoneita
3
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 15 896,45 € indeksikorotus: 12 390,10 €
Postitoimipaikka
VANTAA

Hinta

Velaton hinta
28 286,55 €
Neliöhinta
384,85 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
1 164,60 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 16,50 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Rakennusvuosi
1996
Kerroksia
3
Energialuokka
F2013