364 441 €79 m²

Padisentie 21 A 2, Ylästö, Vantaa4h, k, kph, s, khh, terassi

Velaton hinta
364 441 €
Asuinpinta-ala
79 m²
Huoneita
4
Rakennusvuosi
2026
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Ylästö
Kaupunki
Vantaa

Juuri valmistunut moderni avara neliö Ylästön rauhallisella pientalo-alueella – oma terassi ja sauna kutsuvat viihtymään

Haaveiletko asumisesta, jossa yhdistyvät uuden kodin huolettomuus ja toimiva arki? As Oy Vantaan Tyyni tarjoaa upean mahdollisuuden muuttaa Ylästön viihtyisälle alueelle. Tämä huhtikuussa 2026 valmistunut paritalokoti on suunniteltu vastaamaan nykypäivän toiveita.

Tämä 79-neliöinen neliö jakautuu fiksusti kahteen kerrokseen, tarjoten tilaa niin yhteisille hetkille kuin omalle rauhallekin. Tavallista korkeampi huonekorkeus yhdessä suurten, lattiasta kattoon ulottuvien ikkunoiden kanssa tuo kotiin poikkeuksellista avaruutta ja runsaasti luonnonvaloa. Kodin kruunaa oma terassi, joka laajentaa oleskelutilat luontevasti ulos. Rentoutumista varten huoneistossa on oma sauna, joka tuo ripauksen luksusta jokapäiväiseen elämään.

Energiatehokas maalämpö ja vesikiertoinen lattialämmitys huolehtivat asumismukavuudesta ja tasaisesta lämmöstä läpi vuoden. Kyseessä on A-energialuokan asunto. Moderni kuituyhteys pitää huolen siitä, että etätyöt ja vapaa-ajan netinkäyttö sujuvat vakaasti.

Voit myös sopia oman esittelysi, niin voidaan käydä tutustumassa tähän sisustettuun Ihanaan kotiin.

Lisätiedot ja esittelyt:

Oskari Hannukainen T2H | Ihania koteja 📲 040 612 7661 📧 oskari.hannukainen@t2h.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Ylästö
Kohdenumero
56418565
Asuinpinta-ala
79 m²
Kokonaispinta-ala
86 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen. Kuistivarasto 4m2 ja lämmin häkkivarasto talousrakennuksessa 3m2
Huoneiston kokoonpano
4h, k, kph, s, khh, terassi
Huoneita
4
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista, Kiinteä laajakaistasaatavuus, Valokuitu

Hinta

Velaton hinta
364 440,80 €
Myyntihinta
145 776,32 €
Neliöhinta
4 613,17 € / m²
Velkaosuus
218 664,48 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Valinnainen vuokratontti

Lisätietoa tontin lunastuksesta

Voit lunastaa asuntosi osuuden maa-alueesta.

Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla
Osakkaalla on oikeus lunastaa asunto-osakkeisiin kohdistuva tontin osuus taloyhtiölle.

Vastikkeet

Hoitovastike
323,90 € / kk
Pääomavastike
508,40 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 092,02 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Tontin vuokravastike: 259,72 € / kk. Valinnainen vuokratontti, voit lunastaa asuntosi osuuden maa-alueesta. Yhtiönlainan voi maksaa pois asunnon valmistumisen yhteydessä. Lisätietoa velkaosuudesta: Yhtiönlainan voi maksaa pois asunnon valmistumisen yhteydessä. .

Rakennusvuosi
2026
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2026
Energialuokka
B2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto, Koneellinen tulo, Lämmöntalteenotto. Huoneistokohtainen Iv kone, lämmöntalteenotto.
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Lämmitys
Maalämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Maalämpö. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen lattialämmitys
Tontin omistus
Valinnainen vuokratontti
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla