199 000 €54,5 m²

Safiirikuja 15, Kivistö, Vantaa3h, k, kph - tonttiosuus lunastettu

Velaton hinta
199 000 €
Hoitovastike
305,20 € / kk
Asuinpinta-ala
54,5 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 6
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kivistö
Kaupunki
Vantaa

Heti vapaa kerrostalokolmio omalla tontilla Kivistössä!

Vuonna 2019 valmistunut koti tarjoaa toimivan pohjaratkaisun ja viihtyisät puitteet arkeen. Asunto on siistissä kunnossa ja neliöt on käytetty tehokkaasti. Tilava lasitettu parveke tuo mukavasti lisätilaa asumiseen ja toimii viihtyisänä oleskelupaikkana keväästä syksyyn asti.

Sijainti on erinomainen – kauppakeskus Kivis palveluineen sekä juna-asema ja muut sujuvat kulkuyhteydet sijaitsevat kävelymatkan päässä. Kivistö tarjoaa modernia asumista kehittyvällä alueella, jossa arki toimii vaivattomasti.

Tervetuloa tutustumaan paikan päälle!

Perustiedot

Sijainti
Safiirikuja 15, 01700 Vantaa
Kaupunginosa
Kivistö
Kohdenumero
1413782
Kerros
2 / 6
Asuinpinta-ala
54,5 m²
Tontin pinta-ala
2 263 m²
Kokonaispinta-ala
54,5 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneiston kokoonpano
3h, k, kph - tonttiosuus lunastettu
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti
Keittiön varusteet
Jääkaappi/pakastin, erillisuuni- ja taso, astianpesukone, liesikupu/-tuuletin
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, suihku, peilikaappi, allaskaappi, wc-istuin
Säilytystilat
Kellarikomero, kaapistot
Tulevat remontit
PTS 2026-2030: 10-vuotis takuutarkastuksen tilaaminen kolmannelta osapuolelta vuodelle 2029.
Tehdyt remontit
2025 Energiatodistuksen uusinta. 2024 Parvekelasien pesu alalasien ja porraskäytävien lasien pesu. 2022 Parvekkeiden ja rappukäytävien ulkolasien pesu. 2020 Ensimmäisen vuoden takuutarkastus ulkopuolisen tahon kanssa ja korjausten suorittaminen rakennuttajan kanssa.
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Aurinkokiven koulu (etäisyys n. 0.2 km), useita alueella (etäisyys n. 0.2 km), K-Market (etäisyys n. 0.1 km), K-Citymarket (etäisyys n. 0.25 km), Kauppakeskus Kivis (etäisyys n. 0.5 km)
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Ei
Tiedustelut
Stefan Rehnström LKV, 0400898251 / stefan.rehnstrom@km.fi

Hinta

Velaton hinta
199 000 €
Myyntihinta
199 000 €
Neliöhinta
3 651,38 € / m²
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
305,20 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
305,20 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
ennakko 16€/hlö/kk

Rakennusvuosi
2018
Rakennusvuoden lisätiedot
2018
Huoneistojen lukumäärä
40
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Kerroksia
6
Energialuokka
C2013
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV liittymä
Tontin koko
2 263 m²
Liikenneyhteydet
bussi (etäisyys n. 0.1 km), juna-asema (etäisyys n. 0.3 km)

Pysäköintitilan kuvaus
autohallipaikkoja: 15, lisätietoa: Yhtiön autohallipaikkoja on 15 kpl ja ne sijaitsevat korttelin 23131 Kiinteistö Oy Apollonparkin pysäköintilaitoksessa tontilla 5.
Yhteiset tilat
Hissi, talosauna, varasto, kellarikomero, väestönsuoja, kuivaushuone, ulkoiluvälinevarasto, lastenvaunuvarasto, kaapeli-TV, Elisa taloyhtiönetti 10/10M.
Lainalaskuri