259 864 €53 m²

Tarhurintie 26, Hiekkaharju, Vantaa2h, k, kph, s, parvi, lasp

Velaton hinta
259 864 €
Asuinpinta-ala
53 m²
Huoneita
2
Kerros
4 / 4
Rakennusvuosi
2026
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Hiekkaharju
Kaupunki
Vantaa

Ylimmän kerroksen valoisa Loft-asunto niittymaisemin

Upean valoisa yläkerrallinen loft-kolmio: ° Asunnossa esittelyasunnon stailaus ja laadukkaat materiaalivalinnat ° Valtava lasitettu parveke tuo lisätilaa asumiseen läpi eri vuodenaikojen ° Lähes 5 metrin huonekorkeus ° Loft-henkisen yläkerran korkeus n.1,9m

Parhaan kuvan vehreästä hiekkaharjusta saat oheiselta videolta https://www.youtube.com/shorts/5u8uGF0aRGo

Lisätietoja kohteesta saat Oskarilta. Soita 040 612 7661, lähetä sähköpostia oskari.hannukainen@t2h.fi tai laita viesti tämän palvelun kautta, niin käydään paikan päällä tutustumassa tähän ainutlaatuiseen esittelyasuntoomme.

Perustiedot

Sijainti
Tarhurintie 26, 01350 Vantaa
Kaupunginosa
Hiekkaharju
Kohdenumero
42952337
Kerros
4 / 4
Asuinpinta-ala
53 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen. Asunnon pinta-ala on 53m2, josta yläkerrassa 12m2
Huoneiston kokoonpano
2h, k, kph, s, parvi, lasp
Huoneita
2
Palvelut
ruokakauppa, kauppakeskus, päiväkoti, ala-aste, yläaste, lukio, terveysasema, kirjasto. ulkoilureitit lähellä, puisto lähellä, kuntosali, urheiluhalli, jäähalli, uimahalli, golfkenttä, urheilukenttä, jalkapallokenttä
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Vantaa

Hinta

Velaton hinta
259 863,90 €
Myyntihinta
122 438,75 €
Neliöhinta
4 903,09 € / m²
Velkaosuus
137 425,15 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
330,56 € / kk
Pääomavastike
327,30 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
657,86 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Yhtiölainan laina-aika on rakennusaika+ 28 vuotta, josta rakennusaika ja ensimmäinen vuosi on lyhennysvapaata. Lyhennykset puolivuosittain tasaerin (annuiteetti). Osakkeenostajilta aletaan kerätä vastiketta lainan lyhennystä varten arviolta noin kuusi kuukautta ennen ensimmäisen lyhennyksen erääntymistä. Lainan 1. lyhennys erääntyy pankille maksettavaksi arviolta 30.04.2027. Yhtiö rakennetaan vuokratontille. Tonttivuokra sisältyy hoitovastikkeeseen. Rahoitusvastike lyhennysvapaan aikana: 327,30 € / kk. Lyhennysvapaan jakson aloitusajankohta: 31.3.2026. Lyhennysvapaan jakson päättymisajankohta: 31.3.2027.

Rakennusvuosi
2026
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2026
Kerroksia
4
Energialuokka
B2018
Ilmastointijärjestelmä
Lämmöntalteenotto, Koneellinen tulo, Koneellinen poisto
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen lattialämmitys. Lattialämmitys: vesikiertoinen lattialämmitys
Tontin omistus
Vuokralla