149 900 €35 m²

Tarhurintie 26, Hiekkaharju, Vantaa2h, kt, las.p

Velaton hinta
149 900 €
Asuinpinta-ala
35 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 4
Rakennusvuosi
2026
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Hiekkaharju
Kaupunki
Vantaa

Juuri valmistunut kaksio yhtiön kolmannesta kerroksesta. Huoneiston kruunaa sen tilava lasitettu parveke. Asunto sijaitsee Hiekkaharjun arvokkaassa tarhurinpuistossa, sen upeiden peltomaisemien ja golfkenttien kupeessa.

Uniikki kaksio kulmakeittiöllä ° Liki 3 metrin huonekorkeus ° Vesikiertoinen lattialämmitys ° Hulppea saunaosasto mahdollistaa viihtymisen kesäilloissa ystävien kesken

Tarhurinpuisto asuinalueena: ° Tikkurilaan kaupunkikeskukseen kotiovelta junalla 12 minuutissa ° Äärimmäisen kattavat urheilumahdollisuudet: urheilukenttä, kuntosali, golfkenttä, tenniskeskus, uimahalli, jäähalli, jalkapallokenttä ym. ° Luonto lähellä: Upeat peltoaukeat, puistot ja puronvarsilehdot

Kuva kertoo paremmin kuin tuhat sanaa. Tutustu siis alla olevasta videolinkistä kylämäiseen Tarhurinpuistoon. https://www.youtube.com/shorts/5u8uGF0aRGo

Lisätietoa kohteesta saat Tuomakselta. Soita 044 991 6571, lähetä sähköpostia tuomas.majuri@t2h.fi tai laita viestiä tämän palvelun kautta.

Tervetuloa!

Perustiedot

Sijainti
Tarhurintie 26, 01350 Vantaa
Kaupunginosa
Hiekkaharju
Kohdenumero
44459060
Kerros
3 / 4
Asuinpinta-ala
35 m²
Kokonaispinta-ala
35 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h, kt, las.p
Huoneita
2
Palvelut
ruokakauppa, kauppakeskus, päiväkoti, ala-aste, posti, lukio, yläaste, kirjasto, terveysasema. ulkoilureitit lähellä, puisto lähellä, kuntosali, uimahalli, jäähalli, jalkapallokenttä, urheilukenttä, golfkenttä
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Vantaa
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista, Kiinteä laajakaistasaatavuus, Valokuitu

Hinta

Velaton hinta
149 900 €
Myyntihinta
46 949,08 €
Neliöhinta
4 282,86 € / m²
Velkaosuus
102 950,92 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
283,50 € / kk
Pääomavastike
245,20 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
528,70 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Tontin vuokra sisältyy hoitovastikkeeseen. Rahoitusvastike sisältää vain korot. Osakkeenostajilta aletaan kerätä vastiketta lainan lyhennystä varten arviolta noin kuusi kuukautta ennen ensimmäisen lyhennyksen erääntymistä. Arvioitu lyhennysten aloitusajankohta 30.4.2027. Rahoitusvastike lyhennysvapaan aikana: 245,20 € / kk. Lyhennysvapaan jakson aloitusajankohta: 30.4.2026. Lyhennysvapaan jakson päättymisajankohta: 30.4.2027.

Rakennusvuosi
2026
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2026
Kerroksia
4
Energialuokka
Ei lain edellyttämää energiatodistusta
Ilmastointijärjestelmä
Lämmöntalteenotto, Koneellinen tulo, Koneellinen poisto
Liikenneyhteydet
bussipysäkki, juna-asema, sujuvat yhteydet omalla autolla
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen lattialämmitys. Lattialämmitys: vesikiertoinen lattialämmitys
Tontin vuokra päättyy
13.06.2072
Tontin omistus
Vuokralla