177 900 €45 m²

Husbackankuja 8 A, Kaivoksela, Vantaa2h+kt

Velaton hinta
177 900 €
Hoitovastike
261 € / kk
Asuinpinta-ala
45 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 6
Rakennusvuosi
2014
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kaivoksela
Kaupunki
Vantaa

Valoisa kaksio Vantaan Kaivokselassa odottaa uutta omistajaa! Tämä 45 neliömetrin asunto sijaitsee rauhallisella asuinalueella, joka tarjoaa erinomaiset kulkuyhteydet niin bussilla, junalla kuin autollakin. Lähialueelta löydät monipuoliset palvelut, kuten kaupat ja koulut, sekä ulkoilumahdollisuudet.

Vuonna 2014 valmistunut talo on hyvässä kunnossa ja tarjoaa mukavuuksia, kuten hissin ja saunan. Asunnossa on lasitettu parveke, joka tuo lisätilaa ja mahdollisuuden nauttia ulkoilmasta ympäri vuoden. Keittiö on varusteltu nykyaikaisesti.

Asunto Oy Vantaan Luhtalemmikki -yhtiössä on tehty kattavia huoltotoimenpiteitä, mikä takaa huolettoman asumisen. Tulevaisuudessa suunnitellaan muun muassa aurinkopaneelien kartoitusta ja ikkunatiivisteiden uusimista, mikä lisää asumismukavuutta entisestään. Mahdollista ostaa autopaikkaosake.

Asunto myydään vuokrattuna 6 kk irtisanomisaika, sijoittajalle valmis vuokralainen.

Tartu tilaisuuteen ja tee tästä valoisa yksiö omaksi kodiksesi! Tiedustelut ja esittelyvaraukset Timo Mähönen 0458640052 timo.mahonen@remax.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Husbackankuja 8 A, 01610 Vantaa
Kaupunginosa
Kaivoksela
Kohdenumero
80501916
Kerros
2 / 6
Asuinpinta-ala
45 m²
Tontin pinta-ala
2 888 m²
Kokonaispinta-ala
45 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h+kt
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Asunto myydään vuokrattuna vuokralaisella 6 kk irtisanomisaika.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesituuletin, astianpesukone ja erillisuuni
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, peilikaappi, pesuallas, bidee-suihku, pesukoneliitäntä, allaskaappi ja suihkuseinä.
Säilytystilat
Kaapistot ja häkkivarasto
Näkymät
Avoimet
Tulevat remontit
2025 10-vuotisvirhevastuiden käsittely ja mahdolliset korjaukset. 2025 Viemärikuvaukset ja huuhtelu. 2025 Molok-astioiden verhoilun uusiminen 2025 Parvekelasien huolto. 2025 IV-puhdistus, säätö ja kuvaus + IV-koneiden huolto. 2025 Palovaroittimet 2026 Aurinkopaneeleiden kartoitus. 2027 Ikkunatiivisteiden uusimisia tarpeen mukaan 2027 Lattialämmitystermostaattien uusiminen tarpeen mukaan. 2028 Saunanlauteiden ja paneelien uusiminen
Tehdyt remontit
2025 IV-Puhdistus, säätö ja kuvaus + IV-koneiden huolto. 2025 Parvekelasien huolto 2025 Molok-astioiden verhoilun uusiminen. 2025 Viemärikuvaukset ja huuhtelu 2025 Verkkovirtaan kytkettyjen palovaroittimien vaihto. 2024 Savunpoistoluukkujen korjaus 2023 10-vuotisvirhevastuiden käsittely ja mahdolliset korjaukset. 2023 10-vuotisvirhevastuiden tarkastukseen valmistautuminen. 2023 Sähköautonlataustolpat halukkaille osakkaille . 2022 10-vuotissvirhevastuiden tarkastukseen valmistautuminen. 2022 Puuosien maalaus (saunan edessä oleva säleikkö) 2022 Sadekaivojen ja salaojien puhdistus ja kuvaus. 2022 Vesimittareiden vaihto (loput huoneistot) 2020 Vesimittareiden vaihto (osa huoneistoista). 2021 Pumppaamon korjaus. 2020 Porrashuoneiden kunnostusmaalaus. 2020 Yleisten tilojen ja huoneistojen palovaroittimien pattereiden vaihto 2019 Parvekelasien tarkastus/huolto + kaiteiden ulkopuolinen pesu. 2016-2018 Takuukorjauksia 2014 Vuositarkastuksen ennakkotarkastus
Lisätiedot
Käyttö- ja luovutusrajoitukset: yj 8§ autotalli- ja autopaikkaosakkeet.
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Vantaa
Tietoliikennepalvelut
Elisa, 1 M

Hinta

Velaton hinta
177 900 €
Myyntihinta
73 294,55 €
Neliöhinta
3 953,33 € / m²
Velkaosuus
104 605,45 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla 30 päivän lunastusoikeus.

Vastikkeet

Hoitovastike
261 € / kk
Pääomavastike
652,50 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
913,50 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
15,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 23 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Vantaan Luhtalemmikki
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön lisätiedot: Taloyhtiössä voidaan suorittaa ilmalämpöpumppujen asennuksia osakasmuutostöinä sopimuksen ja ehtojen mukaisesti, käyttäen valvojaa ja allekirjoittaa ja hyväksyttää hallituksella sopimuksen ennen muutostyön aloittamista. Osakas on vastuussa ilmalämpöpumppuun liittyvistä kaikista kuluista. Yhtiökokous 2025: -Päätettiin taloyhtiölainojen POV 1 ja POV 2 siirtämisestä HYPO:sta Danske Bankiin. Valtuutettiin päävastuullinen isännöitsijä sopimaan kaikista lainaan liittyvistä käytännön toimenpiteistä. -Myönnettiin hallitukselle valtuus periä tai jättää perimättä enintään kahden kuukauden hoitovastikkeen määrä. - Päätettiin yhtiöjärjestysmuutoksista koskien kellaritilan muutos kerhotilaksi /muuksi säilytystilaksi sekä LE-autopaikan muuttamista autopaikaksi.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2014
Huoneistojen lukumäärä
34
Kerroksia
6
Energialuokka
Energialuokka: D2013, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 15.12.2027
Energiatodistus