228 900 €62,5 m²

Leinelän puistotie 10 B, Leinelä, Vantaa3h+kt+kph+vh+las.parv.

Velaton hinta
228 900 €
Hoitovastike
284,38 € / kk
Asuinpinta-ala
62,5 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 5
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Leinelä
Kaupunki
Vantaa

Viihtyisä ja valoisa kolmio odottaa uusia asukkaita Vantaan Leinelässä! Tämä vuonna 2018 valmistunut asunto sijaitsee rauhallisella asuinalueella, josta on erinomaiset kulkuyhteydet niin bussilla kuin junallakin. Asunnon tilat ovat hyvässä kunnossa ja modernit ratkaisut, kuten lattialämmitys kylpyhuoneessa, tekevät asumisesta mukavaa.

Keittiö on varusteltu nykyaikaisilla laitteilla, kuten astianpesukoneella ja keraamisella liedellä, ja olohuoneen sekä makuuhuoneiden lattiat ovat kaunista parkettia. Lasitettu parveke tuo lisää tilaa ja mahdollisuuden nauttia ulkoilmasta ympäri vuoden. Säilytystilaa on runsaasti, sillä asunnossa on kaappien lisäksi vaatehuone.

Asunto-osakeyhtiö tarjoaa asukkailleen monipuoliset palvelut, kuten saunan ja urheiluvälinevaraston. Taloyhtiössä on myös kaapeli-TV ja nopeat verkkoyhteydet. Alueella on hyvät palvelut ja vehreät ulkoilumahdollisuudet, jotka tekevät tästä kodista täydellisen valinnan kaikille, jotka arvostavat rauhallista ja vaivatonta asumista. Tartu tilaisuuteen ja tee tästä asunnosta uusi kotisi!

Asunto myydään vuokrattuna, esittelyt sopimuksen mukaan.

Tiedustelut:

Thomas Sorvari, Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV 040 157 0202, thomas.sorvari@remax.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Leinelä
Kohdenumero
80501529
Kerros
1 / 5
Asuinpinta-ala
62,5 m²
Tontin pinta-ala
2 916 m²
Kokonaispinta-ala
62,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
3h+kt+kph+vh+las.parv.
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
6 kk.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesi, liesituuletin, uuni ja astianpesukone. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, allaskaappi, pesuallas, peilikaappi, bidee-suihku ja lattialämmitys.
Säilytystilat
Kellarikomero, vaatehuone ja kaapistot
Tulevat remontit
Eläinverkot parvekkeiden alle 2025. Yhtiön kuntoarvio ja kylpyhuoneiden kosteuskartoitus 2026-2029.
Tehdyt remontit
2024 Lämpöohutrappauksen korjaukset, A- ja B-talot (Skanska Talonrakennus Oy virhevastuukorjaus) 2024 Ilmanvaihdon puhdistus ja säätö 2023 Lämmönjakojärjestelmän tasapainotus
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Kyllä
Lisätiedot
Käyttö- ja luovutusrajoitukset: Autopaikkoja koskeva lunastuslauseke. Ks. yhtiöjärjestys 10 §.
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Vantaa
Tietoliikennepalvelut
Elisa, 50M, Asukas tekee oman sopimuksen

Hinta

Velaton hinta
228 900 €
Myyntihinta
125 718,04 €
Neliöhinta
3 662,40 € / m²
Velkaosuus
103 181,96 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
284,38 € / kk
Pääomavastike
771,78 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 056,16 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
20,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 18 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa
Autopaikan kustannukset
26 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As Oy Vantaan Tapiotar
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 12 345 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2018
Huoneistojen lukumäärä
71
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2018
Kerroksia
5
Energialuokka
Energialuokka: C2013, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 26.06.2028
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
2 916 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
TH-Isännöinti Oy, Juha Riihimäki, juha.riihimaki@th-isannointi.fi, 0104406420
Kaavoitustiedot
Vantaan kaupunki 09 83911/kaavoitus
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla ja juna-asema lähellä

Yhteiset tilat
Kaapeli-tv, urheiluvälinevarasto, kellarikomero ja väestönsuoja
Keittiön lattia
Parketti
Keittiön seinä