15 380 €36,5 m²

Albert Petreliuksen katu 4 a, Jokiniemi, Vantaa1H+K+S

Velaton hinta
15 380 €
Asuinpinta-ala
36,5 m²
Huoneita
1
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1995
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Jokiniemi
Kaupunki
Vantaa

Juuri myyntiin tullut saunallinen yksiö Jokiniemessä! Tervetuloa tutustumaan tähän valoisaan saunalliseen yksiöön Albert Petreliuksen kadulla Jokiniemessä! Toimiva pohjaratkaisu, oma sauna ja viihtyisä kokonaisuus tekevät tästä kodista erinomaisen valinnan. Asunto sijaitsee rauhallisessa kerrostalossa, mutta silti erinomaisten kulkuyhteyksien ja palveluiden äärellä. Tikkurilan juna-asema on kävelyetäisyydellä ja Keravanjoen vehreät ulkoilumaastot kutsuvat liikkumaan

Valoisa kerrostalokohde Jokiniemessä. Kaikkiin asuntoihin kuuluu oma sauna. Ei hissiä.

Alueella on päiväkodit ja koulut. Vantaan keskustassa laajat palvelut. Keravanjoen tuntumassa vehreät ulkoilumaastot. Bussipysäkki lähes vieressä, Tikkurilan juna-asemalle parinsadan metrin kävelymatka.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Jokiniemi
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
36,5 m²
Huoneiston kokoonpano
1H+K+S
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Vapautuu
16.07.2026

Velaton hinta
15 380,03 €
Myyntihinta
15 380,03 €
Neliöhinta
421,37 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
22 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 8133,06 €, Indeksikorotus: 7246,97 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 15380,03 €.
Käyttövastike
575,16 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Albert Petreliuksen katu 4a
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1995
Rakennusvuoden lisätiedot
1995
Kerroksia
3