42 186 €111 m²

Hevoshaantie 24, Hakunila, Vantaa4h+k+s+ask

Velaton hinta
42 186 €
Hoitovastike
1 538,31 € / kk
Asuinpinta-ala
111 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2000
Rakennuksen tyyppi
Erillistalo
Kaupunginosa
Hakunila
Kaupunki
Vantaa

Tämä 111 m²:n asumisoikeusasunto on tilava neljän huoneen erillistalo kahdessa tasossa. Koti tarjoaa selkeän pohjaratkaisun ja mukavasti tilaa arjen eri tarpeisiin. Vantaan alueella asuminen yhdistää rauhallisen pientalomaisen ympäristön ja kaupungin palvelut kohtuullisen matkan päähän.

Ensimmäisessä kerroksessa sijaitsevat makuuhuoneet sekä pesuhuone. Toisessa kerroksessa ovat keittiö ja olohuone, yksi makuuhuone sekä erillinen wc. Olohuoneesta on käynti omalle pihalle, joka tuo asumiseen lisää väljyyttä ja tarjoaa paikan esimerkiksi aamukahville, rentoutumiselle tai vapaa-ajan viettoon.

Asunnon yhteydessä on ensimmäisessä kerroksessa suuri sisävarasto, joka tuntuu lähes lisähuoneelta. Pienen ikkunan ansiosta tila soveltuu monenlaiseen käyttöön, kuten harrastuksille, säilytykseen tai rauhalliseksi työskentelytilaksi. Kokonaisuus sopii hyvin, kun toiveissa on toimiva koti, jossa on tilaa sekä yhdessäololle että omille arjen tarpeille.

Hevoshaantie 24 on vuonna 2000 valmistunut rivi- ja erillistalokohde Vantaan Nissaksessa. Asuntoja on yhteensä 42. Alueelta on erinomaiset liikenneyhteydet. Hakunilan ostoskeskukseen on matkaa noin 1 km. Urheilupuisto ja uimahalli tarjoavat erinomaiset mahdollisuudet monipuoliseen liikuntaan. Useita päiväkoteja ja kouluja on myös lähistöllä. Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Sijainti
Hevoshaantie 24, 01200 Vantaa
Kaupunginosa
Hakunila
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
111 m²
Kokonaispinta-ala
111 m²
Huoneiston kokoonpano
4h+k+s+ask
Huoneita
4
Vapautuu
01.06.2026
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Asumisoikeus
Lemmikkieläimet sallittu
Kyllä
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 24 412,81 € indeksikorotus: 17 772,88 €
Postitoimipaikka
VANTAA

Hinta

Velaton hinta
42 185,69 €
Neliöhinta
380,05 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
1 538,31 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 18,50 €/kk/hlö

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Erillistalo
Rakennusvuosi
2000
Kerroksia
2
Taloyhtiössä on sauna
Ei
Energialuokka
D2007
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö