36 163 €60 m²

Hämeenkyläntie 75, Hämevaara, Vantaa2h+k+s+vh

Velaton hinta
36 163 €
Hoitovastike
951,79 € / kk
Asuinpinta-ala
60 m²
Huoneita
2
Kerros
5 / 6
Rakennusvuosi
2015
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Hämevaara
Kaupunki
Vantaa

Ylimmän kerroksen kulmahuoneisto hissitalosta

Asunnossa on hyvänkokoinen makuuhuone, jonka yhteydessä on vaatehuone. Keittiössä on hulppeasti kaksi kylmälaitetta. Valoisassa olohuoneessa on ikkunoita kahteen ilmansuuntaan. Lasitettu parveke on rauhalliselle sisäpihalle lännen suuntaan.

Hämeenkyläntie 75:n kerros- ja rivitaloyhtiö on Hämevaarantien ja Rajatorpantien kulmauksessa lähellä Pähkinärinteen palveluita. Lähin vähittäistavarakauppa on 450m päässä. Vantaan Hämevaaran kaupunginosa on Espoon kupeessa, lähellä Vihdintietä sekä Myyrmäen palveluita.

Hämevaaran rakennuskanta on pääasiallisesti omakotitaloja ja niiden lisäksi muutamia kerros- ja rivitalo.

Kohteesta on hyvät bussiyhteydet: Vantaan sisäinen liikenne (Kaivoksela, Linnainen, Myyrmäki - jossa mm. Myyrmannin kauppakeskus) ja Seutuliikenne Espoon ja Helsingin keskuksiin.

Yksi Vantaan suositummista virkistysalueita Lammaslampi on alle kilometrin päässä kohteesta, jossa mm. laitureita, minigolf sekä 2 leikkipaikkaa. Myös Pöllökallion alue tarjoaa virkistysmahdollisuuksia.

Kohteessa on Telia 50 Mbit/s kiinteistölaajakaista, joka sisältyy käyttövastikkeeseen.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Hämevaara
Kerros
5 / 6
Asuinpinta-ala
60 m²
Kokonaispinta-ala
60 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+k+s+vh
Huoneita
2
Vapautuu
27.07.2026
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 28 852,17 € indeksikorotus: 7 310,70 €
Postitoimipaikka
VANTAA

Hinta

Velaton hinta
36 162,87 €
Neliöhinta
602,71 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
951,79 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 19,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 250,00 €

Rakennusvuosi
2015
Kerroksia
6