109 000 €21 m²

Peltolantie 30, Koivuhaka, Vantaa1h, kt, kh, parvi, parveke

Velaton hinta
109 000 €
Hoitovastike
143,85 € / kk
Asuinpinta-ala
21 m²
Huoneita
1
Kerros
1 / 5
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Koivuhaka
Kaupunki
Vantaa

Parvellinen yksiö loistavalla sijainnilla Vantaan Kouvuhaassa!

Asunnossa on toimiva pohjaratkaisu, jossa makuutila kätevästi parvella erillään keittöstä ja muusta oleskelutilasta. Asunnon oma sisäänkäynti ja tilava lasitettu terassi tuovat yksityisyyttä ja mukavuutta arkeen. Asukkaiden käytössä ovat taloyhtiön saunatilat ja pesutupa ja lisäksi käyttöoikeus naapuritalon kuntosalille.

Koivuhaka tarjoaa loistavat arjen puitteet: lähikaupat, ulkoilureitit ja muut palvelut löytyvät nurkan takaa, ja tietysti hyvät julkiset liikenneyhteydet, jotka takaavat sujuvan liikkumisen.

Sijainti on tämän asunnon vahva valtti ja varmistaakin kysynnän myös vuokramarkkinoilla, mutta rauhallinen ja käytännöllinen kokonaisuus tekee asunnosta loistavan kenen tahansa kodiksi.

Ota yhteyttä, niin sovitaan esittely!

Perustiedot

Sijainti
Peltolantie 30, 01300 Vantaa
Kaupunginosa
Koivuhaka
Kohdenumero
61387154
Kerros
1 / 5
Asuinpinta-ala
21 m²
Tontin pinta-ala
9 101 m²
Kokonaispinta-ala
21 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen. makuuparvellinen pohjaratkaisu
Huoneiston kokoonpano
1h, kt, kh, parvi, parveke
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Keittiön varusteet
Jääkaappi, pakastin, uuni, liesi, kaapistot, liesituuletin, astianpesukone. Lattia: Laminaatti. Seinät: Maalattu
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, peilikaappi, suihkuseinä, kiinteät valaisimet. Lattia: Laatta. Seinät: Laatta
Säilytystilat
Muu erillinen varasto. Kaapistot, matala varasto parven alla
Näkymät
Pihalle
Tulevat remontit
Yhtiö on valmistunut 2018. Merkittäviä kunnossapitotarpeita ei ole.
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Viertolan koulu n. 0,81 km, Päiväkoti n. 0,33 km, Alepa n. 0,61 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Vantaa

Hinta

Velaton hinta
109 000 €
Myyntihinta
47 199,33 €
Neliöhinta
5 190,48 € / m²
Velkaosuus
61 800,67 €
Lainalaskuri

Valinnainen vuokratontti

Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla
Osakkaalla on oikeus lunastaa asunto-osakkeisiin kohdistuva tontin osuus taloyhtiölle.

Vastikkeet

Hoitovastike
143,85 € / kk
Pääomavastike
432 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
638,85 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Perusmaksu. 18 € / kk
Muut kustannukset
Tontin vuokravastike: 63 € / kk

Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2018
Kerroksia
5
Rakennusmateriaali
Pääasiallinen rakennusmateriaali: Betoni/Tiili
Kattomateriaali
Peltikate
Kattotyyppi
Harja
Energialuokka
B2013
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen
Tontin koko
9 101 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Asunto Maisteri Oy Katja Pesonen, 040 722 0580 katja.pesonen@asuntomaisteri.fi
Kaavoitustiedot
Asemakaava. Lisätietoa kaavoituksesta antaa Vantaan kaupunki
Liikenneyhteydet
Rautatieasema n. 2 km, Bussipysäkki n. 0,14 km, Lentoasema n. 4,6 km
Valinnainen vuokratontti
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla

Tilat ja materiaalit

Olohuoneen varusteet
Lattia: Laminaatti. Seinät: Maalattu
Ominaisuudet
TV-antennit: Kaapeli-TV liittymä.
Lainalaskuri